19 Mart Cuma 19:30 Fotoğraf Gösterisi – Serhat Ağaoğlu – “Hakkari’den Kareler”

Efsad’da bu gösteride bir Hakkari doğumlu Serhat Ağaoğlu’nun objektifinden Hakkari görüntüleri izleyeceğiz. Serhat Ağaoğlu bu güzel ilimizin doğası, insanı ve kültürünü fotoğraflarken fon müziklerinde kendisi de enstruman çalmış.

 

Ağaoğlu kendini şöyle tanıtıyor : 1989 Hakkâri Merkez doğumluyum. Sanat ile uğraşırım. Fotoğraf merakım uzun zamandır var. Dağları, ovaları, bayırları, kırları, her yeri gezer fotoğraf çekerim.

 

Asıl alanım ise müziktir,10 yıldır müzisyenim. Üflemeli enstrümanlar çalıyorum. Birazda tarihe meraklıyımdır. Hakkaride araştırmalarım oldu. Kendi çapımda araştırmalar yaptım. Besteler yapar ve müziğe göre fotoğraf çekerdim. Eski insanları dinler onlardan eski tarihi öğrenir bunları araştırırdım. Düğünler olurdu müzik yapmak için giderdik orda her gittiğim coğrafyada fotoğraf çekerdim. Birçok yerde katıldığım müzik programlarında fotoğrafçılarla tanışır bir şeyler öğrenmeye çalışırdım.

 

Ve Anadolu Üniversitesi AÖF Sosyoloji Bölümünü kazandım. Eskişehir’e benim için çok büyük ve güzel bir fırsattı bunu değerlendirdim. Okulda fotoğrafçılık dersi veren hocalarım bana çok yardımcı oldular. Teknik açıdan bütün eksikliklerimi giderdim. Hem fotoğrafta ve hem de müzikte. EFSAD’ı görünce sevindim. Burda çok değerli hocalarımla tanıştım ve onlardan büyük destek aldım.

 

hk_01

 

hk_03

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …