“Ayın Fotoğrafı” Yarışmalarımız Başlıyor

“Ayın Fotoğrafı” Yarışmalarımız Başlıyor

Yazan: EFSAD | 01 Ekim 2012

EFSAD’da yeni sezonla birlikte “Ayın Fotoğrafı” yarışmalarımız da başlıyor. Her ay vereceğimiz konu ile ilgili o ay içinde çekeceğiniz fotoğraflarla siz de yarışmamıza katılabilirsiniz. Her yarışmanın sonucu bir sonraki ayın ilk haftasında EFSAD’da açıklanacak. Değerlendirmeyi EFSAD yönetim kurulu ya da EFSAD’da ders veren hocalarımız yapacak. Her ay Ayın Fotoğrafı seçilen karenin sahibine hediyelerimiz olacak.

Ekim ayının konusu “Su” . Ödülümüz ise 32 GB SD kart. Bu konuda çekeceğiniz fotoğrafları efsad.ayinfotografi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Fotoğrafların 1-31 Ekim tarihleri arasında çekilmiş olması ve yine bu tarihler arasında belirtilen adrese gönderilmesi gerekiyor. Her yarışmacı en fazla 3 adet fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor.

Yarışma şartnamesi www.efsad.org.tr adresinde verilmektedir.

Tüm fotoğraf severleri yarışmalarımıza katılmaya davet ediyor ve başarılar diliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

EFSAD Yönetim Kurulu

 

ÖNEMLİ NOT:

Yarışmaya fotoğraf gönderirken sıkça yapılan hatalar için dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Fotoğrafın eski tarihli olması : Yarışmanın amacı yeni fotoğraf üretilmesini sağlamak, bu nedenle tarih aralığı veriyoruz, lütfen eski karelerinizi göndermeyiniz

 – Fotoğraf Boyutunun çok küçük olması :Fotoğrafın uzun kenarı en az 2000 piksel boyutunda olmalıdır. Küçük boyutlarda detay görülemeyeceği için elenmektedir.

 – Fotoğraf isimleri : Değerlendirme sırasında fotoğraf sahibinin belli olmaması için bir kodlama gereklidir. Bunun için gönderilen fotoğrafın isimlerini değiştirmeniz istenmektedir. Sizin belirleyeceğiniz 6 rakamlı bir sayının yanına -01, 02, 03 gibi numara vermeniz beklenmektedir. Örneğin gönderdiğiniz üç kareniz için 481125-01, 481125-02, 481125-03 gibi isimleri vermeniz bekleniyor. Img_009814, DSC_0412, Arzu_01 gibi fotoğraf isimleri olmamalıdır.

– Exif Bilgisinin silinmesi : Fotoğrafın exif bilgisini silmeyiniz. Çekim tarihini göremediğimiz için elemek zorunda kalıyoruz.

– Fotoğrafların üzerinde tarih ve isim basılı olmamalıdır.Sergi
seminer
nerede ikinci el ziyaretci defteri
Tüzük
Fotoğraf Yazıları
EFSAD mail grubuna üye olunuz
e-mail:

 

Arşivler


İletişim


Site Tasarım: Tamer Çevik
iletişim tamercevik@gmail.com

Positive SSL