EFSAD’da 1 Mart Cuma- Yasemen SOLAKOĞLU Fotoğraf Gösterisi


EFSAD’ın 1 Mart Cuma günkü konuğu şehrimizin fotoğraf severlerinden Yasemen SOLAKOĞLU. Çeşitli ülkeleri gezmek, kültürlerini, tarihlerini anlamak coğrafyaları hakkında fikir sahibi olmak tutkusuyla fotoğraf çeken SOLAKOĞLU  “Coğrafya Kaderdir: Fas ve Küba” gösterisini bizimle paylaşacak.

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

1 Mart 2019 Cuma 18:45

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

Yasemen SOLAKOĞLU KİMDİR?

 1957 Eskişehir doğumlu ve Eskişehir de yaşamakta Gazi Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu Emekli kimya öğretmenidir.. Fotoğrafa duyduğu ilginin eğitimle bütünleşmesinin gereğine inanarak Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünden başarı ile mezun oldu.   Sonbaharda Kapadokya adlı bir kişisel fotoğraf sergisi bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda karma fotoğraf sergisin de yer aldı. Ülkemizin çeşitli illerinde ki fotoğraf derneklerinde Hindistan Altın Üçgen, Benim Güzel Memleketim, Nepal Namaste ve Coğrafya Kaderdir başlıklı gösteriler yaptı. Sanat Derneği tarafından verilen 2013 yılı fotoğraf sanatçısı ödülü sahibi.

  Henri Cartier Baresson’nun fotoğraf çekmek insanın aklını,  gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir sözü onu çok etkiliyor. Fotoğraf sanatı ile yakından ilgilenmeye başladığı son beş yıldır hayata bakış açısı, dünyadaki olayları yorumlaması, doğanın gizemlerini görmesinin kendisini farklılaştığına inanıyor. Çeşitli ülkeleri gezmek, kültürlerini, tarihlerini anlamak coğrafyaları hakkında fikir sahibi olmak en büyük tutkusudur Bu bilgileri de fotoğrafları ile belgesel hale getirmek yaşamında önemli bir yer almaya başladı.

Previous EFSAD'da 22 Şubat - Ali BOROVALI Fotoğraf Gösterisi
Next Temel Fotoğrafçılık Semineri - Yeni Dönem

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir