EFSAD’da 12 Ekim Cuma – Fotoğraf Gösterisi -Kadir İSTİFÇİ


EFSAD’ın Fujifilm Eskişehir Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek 12 Ekim Cuma günkü etkinliğinde Kadir İstifçi fotoğraf sunumu ve Fotoğrafta Işık Kullanımı semineri verecek. EFSAD kurucu üyesi olan ve EFSAD yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüten İstifçi’nin vereceği bu seminerde; doğal ışık ve yapay ışık ayrımı, yapay ışık kaynaklarının neler olduğu, yapay ışık ile beyaz dengesi arasındaki ilişki, uygun ışık kurulumu hakkında ip uçları, ışık kurulumunda kullanılan “ışık kaynakları, yönlendirme araç-gereçleri ve aksesuarlarının fonksiyonları hakkında örnek fotoğraflar eşliğinde anlatım gerçekleştirilecek.

Bu sunum için 12 Ekim Cuma günü Fujifilm Eskişehir Eğitim Merkezi’nde ağırlanacağız. Etkinliğe tüm fotoğraf severler davetlidir.

Katılımın ücretsiz olacağı bu etkinliğe aşağıdaki bağlantıdan kayıt olmak gerekmektedir:

https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/kadir_istifci_ile_fotografta_isik_kullanimi_(eskisehir)

 

Kadir İSTİFCİ Kimdir?
1963 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra 1984 yılında  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Hobileri arasında yer alan fotoğrafla 1980 li yılların başında tanıştı, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin Kurucu üyesi olup, halen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği ve Sille Sanat Sarayı ile birlikte fotoğraf çalışmalarına devam etmektedir.

Fotoğrafları katıldığı bazı ulusal ve uluslar arası yarışma ve sergilerde çeşitli ödüller ve sergilemeler almıştır, fotoğrafları bir çok karma sergide yer almakla birlikte “Sudaki Işığın İzinde” çalışmasıyla ilk kişisel sergisini açtı. Twenties, Camın Büyüsü, Çığlık,  isimli proje çalışmaları bulunmaktadır.

Özel sektördeki profesyonel iş yaşamını Ağustos 2017 sonu itibariyle emekli olarak sonlandıktan sonra yoğun olarak çeşitli sivil toplum kuruluşlarının projelerine görsel içerik sağlamak ve destek olmak amacıyla gönüllü çalışmalar yürütmektedir…

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

12 Ekim 2018 Cuma / 19:00-21:00

Fujifilm Eskişehir Eğitim Merkezi

 

 

 

Previous EFSAD'da 5 Ekim Cuma - Fotoğraf Gösterisi - Rızacan KUMAŞ
Next EFSAD'da 19 Ekim - "Filmler Üzerine Konuşuyoruz"

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir