EFSAD’da 13 Nisan Cuma – Mehmet BAYSAN Fotoğraf Gösterisi


EFSAD’ın 13 Nisan Cuma günkü konuğu EFSAD’ın bir dönem başkanlığı nı da yürütmüş olan ve halen EFSAD’ın eğitim biriminde yer alan Mehmet BAYSAN. BAYSAN bizimle “Bitin Pazarı” isimli gösterisini paylaşacak. Konuğumuzun kendi cümleleriyle;

Bitin Pazarı : Tüketim alışkanlığının maksimum olduğu günümüzde, kullanıp vazgeçtiğimiz dayanıklı tüketim ürünleri veya aklınıza gelebilecek her şeye ikinci bir kullanım şansı tanınan yerdir bit pazarı. Klozetten deniz yatağına her şeyi bulmak mümkün. Ama baksan göremezsin, arasan bulamazsın, adı üstünde BİT pazarı. Geri dönüşümün ilk durağı.  Bu kadar çeşitlilik içerisinde en renkli olanları ise insanlarıdır. Hayatın her kesiminden satıcılar, alıcılar…

3 yıldır bu renkli dünyayı kendi bakış açımla fotoğraflamaya çalışıyorum. Bazen suretler, bazen pazarlıklar, bazen de  sadece vazgeçilmiş eşyalar. Konum Bitin pazarı olsa da , asıl olan Bitin pazarındakilerdir . “Nur” yağacağı söylenir ya  bit pazarına. işte O “Nur” ile ben fotoğraflarımı pozladım.

 

Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır.Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

13 Nisan 2018 Cuma 19:00

Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM arkası)

 

Mehmet BAYSAN : 

2003 yılında EFSAD’da  aldığı eğitimle önce kart baskı, sonrada dia çekerek  fotoğrafa başladı. EFSAD üyeliğinin ardından  Yönetim kurulunda yer alıp, bir çok proje, gezi, fotoğraf haftasında aktif olarak çalışmıştır. Dijital fotoğrafa geçişle eğitim seminerlerinde  görev almaya başladı. Çalıştığı yer olan  TEI’de  TEI Fotoğraf kulübü, Hisarlar Fotoğraf Kulübü, Eczacıbaşı Fotoğraf Kulübü oluşumlarında  yer aldı.  2014-2016 yılları arasında EFSAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü.

2014 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi ile yapılan “Göç Okulu” projesi ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonundan Teşekkür belgesi alınması, EFSAD 20. Yıl albümü, 2014 yılı Almanağı, EFSAD’a kazanılan değerler arasındadır. 2016 yılında Sille Sanat Sarayına üye olup,  Hem EFSAD’da hem Sille Sanat Sarayında ortak projelere katılmaktadır.EFSAD’ın Ulusal ve Uluslararası sergilerinde fotoğrafları ile katılmıştır. Ulusal fotoğraf yarışmalarında ödüller kazanmıştır.

 

 

Previous EFSAD'da 6 Nisan Cuma -Adnan ATAÇ Fotoğraf Sunumu
Next EFSAD'da 20 Nisan Cuma - Özgür ÇAKIR Fotoğraf Gösterisi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir