EFSAD’da 13 Ocak Cuma – Meslekte 40 Yıllıklar – Levend Kılıç


13 Ocak tarihli fotoğraf etkinliğimizde EFSAD’ın kurucu üyesi ve ilk başkanı Prof.Dr. Levend Kılıç hocamızın gösteri ve söyleşisi var. Eskişehir’de 2007 yılı itibariyle 40 yılın üzerinde süre esnaflık ve zanaatkarlık yapmakta olan kişilerin portreleri ve iş ortamlarının belgelendiği çalışma siyah beyaz gerçekleştirilmiş ve el baskısı yöntemiyle kitap haline getirilmiş.

“Niyetim, bu çalışmayla yok olmaya yüz tutan meslekleri ya da kenarda köşede kalmış unutulmuş esnaf ve zanaatkarları gün yüzüne çıkarmak değil. Niyetim, dükkanları içinde kurdukları kendi dünyalarında çalışan, esnaf ve zanaatkarları oldukları gibi göstermektir.  Bu çaba geçmişle ilgili bir dönemi esnaf ve zanaatkarlarla canlandırmak da değildir. Toplumsal değişmenin yirmi birinci yüzyılda ulaştığı noktada biraz boynu bükük kalmış, kimi durumlara yenilmiş olan esnaf ve zanaatkarları göstermektir.” diyor Levend hocamız.

Bir fotoğraf projesi  adımlarıyla çalışılan ve kent hafızasına kalıcı bir belge oluşturan “Meslekte 40 Yıllıklar” sunumunun yanında Levend Kılıç söyleşi sırasında bilgi ve deneyimlerini de bizlerle paylaşacak. Bu güzel fotoğraf akşamını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm fotoğraf severler davetlidir.

13 Ocak Cuma 19:00 EFSAD


 

 

 

 

Previous Fotoğraf Sergisi - "Yaşayan Kadınlar"
Next EFSAD'da 20 Ocak Cuma - Gülbin Özdamar Akarçay