EFSAD’da 15 Mart Cuma- Hatice AKGÜL YALIMKILINÇ Fotoğraf Gösterisi


Mart ayının tamamını kadın fotoğrafçılara ayıran EFSAD’ın 15 Mart Cuma günkü konuğu Hatice Akgül Yalımkılınç, “Doğada benim için fotoğraf çekmek ne anlama gelir; her köşe başında bugün yeşilin hangi tonu var diye rüyalara dalmak, daha dönüş yolunda bile tekrar özlemle geriye dönüp bakmak, iş hayatındaki koşturmaca içinde fotoğraflarla özlem gidermek…” diye tarif ediyor fotoğrafa olan tutkusunu. Yalımkılınç, biz fotoğraf severlerle “Benim Doğam” isimli gösterisini paylaşacak.

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

15 Mart 2019 Cuma 18:45

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

Hatice AKGÜL YALIMKILINÇ KİMDİR?

Adana’nın Karaisalı ilçesinde doğdum. Çocukluğum babamın anlattığı göçerleri ve yol hikayelerini dinlemekle geçti. Çukurova Üniversitesi’ni bitirdikten sonra İstanbul’a taşındım, İstanbul’da özel bir yazılım şirketinde proje yöneticiliği yapıyorum. 2006 yılında EFSAD’lılardan ağabeyim Yılmaz AKGÜL ile birlikte EFSAD’ın İstanbul’a düzenlediği bir geziye katıldık, o andan sonra fotoğraf benim için önemli bir tutku oldu ve aynı yıl ilk DSLR makinemi alarak fotoğraf çekmeye başladım. Bir yandan işlerim ve ailem ile ilgilenirken bir yandan fotoğraf tutkusu ile kendimi Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı noktalarında buldum.

Bu arada Eskişehir, İzmit, Bursa, Ankara ve Adana’da kişisel fotoğraf gösterileri yaptım. EFSAD’ın 20nci yıl sergisine katıldım.

Previous EFSAD’da 8 Mart Fotoğraf Gösterisi – “Bir Ses Ver” Fotoğraf Grubu – “Bir İnsan, Bin Masal”
Next Şiddetle Mücadelede Kurumsal Mekanizmalar - AKAUM Tanıtımı - "Zaman" ve "Hepimiz Biriz" İsimli Video Gösterileri

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir