EFSAD’da 16 Şubat – Kadir İSTİFCİ Fotoğraf Gösterisi


16 Şubat tarihli fotoğraf etkinliğimizde, EFSAD’ın 1995 yılında atılmış temelinde harcı bulunan kurucu üyemiz Kadir İSTİFCİ’nin fotoğraf gösterileri yer alıyor. İSTİFCİ, doğal ortamlarında fotoğrafladığı kuşları “Çığlık” sunumuyla, sıcak cam üfleme sanatını ise “Camın Büyüsü” sunumuyla fotoğraf severlerle buluşturacak. 

(Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır.)

16 ŞUBAT Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

Kadir İSTİFCİ Kimdir?
1963 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra 1984 yılında  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Hobileri arasında yer alan fotoğrafla 1980 li yılların başında tanıştı, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin Kurucu üyesi olup, halen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği ve Sille Sanat Sarayı ile birlikte fotoğraf çalışmalarına devam etmektedir.

Fotoğrafları katıldığı bazı ulusal ve uluslar arası yarışma ve sergilerde çeşitli ödüller ve sergilemeler almıştır, fotoğrafları bir çok karma sergide yer almakla birlikte “Sudaki Işığın İzinde” çalışmasıyla ilk kişisel sergisini açtı. Twenties, Camın Büyüsü, Çığlık,  isimli proje çalışmaları bulunmaktadır.

Özel sektördeki profesyonel iş yaşamını Ağustos 2017 sonu itibariyle emekli olarak sonlandıktan sonra yoğun olarak çeşitli sivil toplum kuruluşlarının projelerine görsel içerik sağlamak ve destek olmak amacıyla gönüllü çalışmalar yürütmektedir…

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Previous EFSAD'da 9 Şubat - Mustafa Aydın Astrofotoğraf Söyleşi
Next EFSAD'da 23 Şubat Cuma - Hakan YAŞAR Fotoğraf Gösterisi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir