EFSAD’da 17 OCAK Cuma -ZEKERİYYA AKBAŞ Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi


EFSAD’ın 17 Ocak Cuma günkü konuğu Zekeriyya AKBAŞ, Sessiz kalınmaları, şiddeti ve çocuk gelinleri soyut şekilde anlattığı “İZ” ve “Kimlik ifadesi duvarlar insanlara ne anlatmak istiyor ?” diye tanımladığı “ALEM-İ KADER” isimli iki gösterisiyle bizlerle olacak.

 

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

 

17 Ocak 2020 Cuma 19.00

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

 

 

ZEKERİYYA AKBAŞ Kimdir?

1992 yılında Kütahya’da doğdum. Lise çağına kadar Kütahya’da okuyup, lise son sınıfta Isparta’ya gittim. Üniversiteyi kendi memleketimde kazanıp Dumlupınar Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun oldum. Ve aynı zamanda Maliye son sınıf öğrencisiyim.

6 yıldır kesintisiz fotoğrafla uğraşmaktayım. 3 dönem fotoğraf eğitmenliği yaptım.

İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından desteklenen Engelliler Destek Programı çerçevesinde Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi sorumluluğu altında EDES, “ Sessiz Sinema “ fotoğraf eğitimini üstlendim.

Kursiyerlerim, dernek üyeleri ve fotoğraf dernekleri ile bugüne kadar Kütahya ve çeşitli illerde 15 fotoğraf sergisi açtık. Ayrıca “ İZ “ adlı inceleme kitabı yazmış olup aynı adı taşıyan bireysel fotoğraf sergimi açtım. 

UNESCO yaratıcı şehirler ağı: Kütahya çinisi projesinde Kütahya Belediyesi ve Zafer Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa çalışarak fotoğraflarımla destek oldum.

Ulusal birçok dergide fotoğraflarım yer aldı. Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneğine üyeyim. Profesyonel olarak edebiyat ile de uğraşmaktayım.

Fotoğraf benim için yaşam biçimlerini, insanları, gelenek ve görenekleri ifade edebilme aracıdır. Bununla beraber fotoğrafın bana çok şey kattığını düşünmekteyim.

 

 

Previous Temel Fotoğrafçılık Semineri - Yeni Dönem
Next EFSAD'da 24 OCAK Cuma -Ergün KARADAĞ Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir