EFSAD’da 19 Ekim – “Filmler Üzerine Konuşuyoruz”


Aynı zamanda EFSAD sinema çalışma grubunun ilk etkinliği olan 19 Ekim tarihli etkinliğimizde filmler üzerine konuşuyoruz. Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları Öğr. Gör. Meltem Cemiloğlu ve Öğr. Gör. Engin Kılıçatan‘ı konuk edeceğimiz etkinlikte, örnek filmlerle birlikte film nedir, film okuması nasıl yapılır, film anlatısı, sinematografi ve kompozisyon gibi kavramları tartışacağız. 

Filmler farklı bağlamlarda ele alınabilecek metinlerdir. Bu etkinlikte film yapımının yaratıcı alanlarının nasıl ele alınabileceğine dair sohbet edeceğiz.

Sinema çalışma grubunun ilk dersi niteliğinde olacak bu etkinliği fotoğraf ve sinema severlerin kaçırmamasını öneriyoruz. 

Gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır.

19 Ekim 2018 Cuma 19:00

Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı Avm Arkası)

 

Öğr. Gör. Meltem Cemiloğlu

Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Sinema ve Televizyon Bölümünde öğretim görevlisi. Kısa film, belgesel ve fotoğraf çekmeye meyilli olduğunu ifade ediyor. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Uluslararası Film Festivali ve Palto Film Günleri yürütme kurulunda.

 

Öğr. Gör. Engin Kılıçatan

Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Ve Televizyon Bölümünde tamamladı. Pek çok sanat atölyesi ve üniversitede sinematografi ve sinema tarihi atölyeleri gerçekleştirdi. Kısa ve uzun metrajlı filmlerde yönetmenlik deneyimleri bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
 
 
 
 

Previous EFSAD'da 12 Ekim Cuma - Fotoğraf Gösterisi -Kadir İSTİFÇİ
Next Temel Fotoğrafçılık Semineri - Yeni Dönem

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir