EFSAD’da 21 Şubat Cuma -Zehra YAVAŞ Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi


EFSAD’ın 21 Şubat Cuma günkü konuğu sokak fotoğrafları üreten Zehra YAVAŞ. Sokakta olup bitenlerin izlerini sürdüğ, sokaktan gölgeler, çizgiler ve portreleri yansıttığı; “Yaşayan Bellek” ve “An’ın İzleri” isimli iki gösterisini bizlerle paylaşacak.

 

 

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

 

21 Şubat 2020 Cuma 19.00

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

 

 

Zehra YAVAŞ Kimdir?

1988 Kadıköy doğumluyum.

Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunuyum.

2013’te başlayan fotoğraf yolculuğum hiç bitmeyen bir tutkuyla devam edip gidiyor.  Sokakta olmayı ve her anımı fotoğrafla doldurmayı, fotoğraf çekemediğim zamanlarda ise fotoğrafa dair yazılanları okumayı seviyorum.

Fotoğraf görünümlerden çeviri değil alıntı yapar der John Berger, akıp giden zamandan koparılmış “an” görüntüler, ışıkla yazdığımız hikayeler…Anımsamayı canlı tutan ve geçip gideni yok olmaktan, hiçlikten kurtaran araçtır fotoğraf. Fotoğraf benim için bir okul; mürekkebi ışık olan bir kitap, daha dikkatli bakmanın, farkına varmanın , gördüklerimi anlatabilmemin en güzel yolu. Bu anlatımı ışık gölge oyunlarının farkına vararak, grafik- yapı insan ilişkisini gözlemleyerek, yansımaları takip ederek, dikkatimizden kaçan o tekrarı olmayan “AN” ları yakalayarak yapmaya çalışmak ise fotoğrafta beni en çok heyecanlandıran kısım.

 

 

 

 

 

 

Previous EFSAD'da 22 Şubat Cumartesi - EFSAD SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ SERGİSİ
Next EFSAD'da 28 Şubat Cuma - EFSAD SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ Sunum ve Söyleşisi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir