EFSAD’da 25 Ocak – Agah ÖNCÜL Fotoğraf Gösterisi


EFSAD’ın 25 Ocak Cuma günkü konuğu değerli fotoğrafçı Agah ÖNCÜL. Sanatçı bizimle tarihi yarımada olarak da bilinen, İstanbul surları içinde kalmış,eski zamanları yaşatan semtlerdeki günlük yaşamı konu edinen “SURİÇİ” fotoğraf gösterisini paylaşacak.

  

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

25 Ocak 2019 Cuma 18:45

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

ABDULLAH AGÂH ÖNCÜL kimdir?


1984′de ÇORUM ‘da doğdu. 1998 yılında ortaokulda basit bir fotoğraf makinesi almasıyla bulaştı fotoğraf işine.
Kendisi Yabancı Dil Öğretmenliği ve Medya-İletişim mezunudur. 2003 yılında üniversite eğitimi için gittiği Eskişehir’de, EFSAD’ la (Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği) tanıştı, ilk fotoğraf eğitimini alarak çalışmalarına başladı.
Çalışmalarını, fotoğraf derneklerinde, üniversitelerde ve galerilerde sundu, sergiledi. 50’nin üzerinde söyleşi gösteri ve sergi performansı oldu, ulusal ve uluslararası dergi, gazete gibi yayınlarda fotoğraf, gezi ve sanat üzerine 100’e yakın yazı, yorum ve makalesi, fotoğrafla ilgili yorum ve düşüncelerinden bahsettiği ‘An’ı Naftalinlemek‘  ve yayınlanmış makalelerinden oluşan ‘FOTO-MAK-ÂLEM’ adlı iki kitabı yayınlandı. Sinema eğitimini aldığı İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi oldu (2009). FIAP (The International Federation of Photographic Art) üyeliğine kabul edildi(2013). Meslek edindirme amaçlı özel kurumlarda temel fotoğraf seminerleri verdi.
Çektiği fotoğrafları, sadece beğendirmek için değil; ayrıca farklı insanlarla tanışmak, insanları fotoğraf çalışmaları ile alışılmış sohbetlerin dışında değişik olgularla ve değerlerle tanıştırmak için kareliyor. Her yaştan, her kesimden insanları bulundukları an’la ve ortamla kaydetmeye çalışıyor. İnsanların ve nesnelerin dünyasına dair belge nitelikli fotoğraf çalışmaları yapıyor. Sosyal bir yaşantısı olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

Previous EFSAD'da 18 Ocak - Belgesel Fotoğraf Günü: Yakınımızdakiler
Next 27 Nisan - 1 Mayıs EFSAD Adana - Tarsus - Mersin - Antakya Fotoğraf Gezisi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir