EFSAD’da 3 OCAK – İsa YURTSEVER Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi


Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği 2020 yılının ilk fotoğraf gösterisini manzara, doğa ve portre fotoğrafları ile bilinen İsa YURTSEVER ile gerçekleştiriyor. 3 OCAK Cuma akşamı gerçekleşecek etkinlikte YURTSEVER, Eskişehirli fotoğraf severlerle “Portreler” ve “Anadolu’dan Kareler”   fotoğraf gösterilerini paylaşacak.

 

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

3 Ocak 2019 Cuma 19.00

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

 

İsa Yurtsever Kimdir?

1983 Hatay ilinin Samandağ ilçesinde doğdu.  İlk ve orta öğretimini Antakya ilinde tamamladı. Lisans eğitiminde, “Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği” bölümünü bitirdi. Anadolu’nun farklı illerinde öğretmenlik yaptı. Fotoğraf makinası ile tanıştıktan sonra, herkes gibi güzel anlarımızı ölümsüzleştirmek için amatörce fotoğraf çekimleri yaptı. Profesyonel Fotoğrafçılık çalışmaları, doğu illerinden Iğdır’da görev yapmaya başladığı 2010 yılında yoğunlaşmaya başladı. Fotoğrafçılıkta kendini geliştirmek için çaba gösteren fotoğrafçı, ülkemizin birçok bölgesinde çok sayıda il dolaşarak tarihi, turistik, kültürel ve doğal güzellikleri detaylı bir şekilde fotoğraflandırma şansı buldu.

Fotoğrafçı, fotoğraf çekmekteki amacının; gördüğü yerlerdeki tarihi ve doğal güzellikleri, insan yaşantılarını en gerçekçi ve güzel bir şekilde belgelemek olduğunu belirtiyor.

İlerleyen yıllarda “Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık” bölümünü bitirdi.

Birçok bölgesel fotoğraf yarışmalarına katılan fotoğrafçı, “Mansiyon ve Sergileme Ödülleri” almıştır.

Şu an Eskişehir ilinde, Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği yapması dışında; ayrıca Odunpazarı ve Tepebaşı Halk Eğitim Merkezlerinde üç yıldır “Temel Fotoğrafçılık ve Fotoğraf Düzenleme Eğitimleri” vermektedir.

Fotoğrafçılığın birçok alanı ile ilgili çalışmaları olan fotoğrafçı, ” Doğa-Manzara Fotoğrafçılığı ve Portre Fotoğrafçılığı” temalarına ağırlık vermektedir.

,

Previous EFSAD'da 20 Aralık - Lütfi Özgünaydın Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi
Next EFSAD'da 10 OCAK Cuma - Soner YAMAN Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir