EFSAD’da 30 Kasım Cuma – Neşe ÇELEN Fotoğraf Gösterisi


EFSAD’ın 30 Kasım Cuma günkü konuğu bir doğa aşığı olan Neşe ÇELEN, bizlerle  ”Sessiz Kanatlar”  ve  ”Çayırın Sakinleri” isimli iki gösterini ve deneyimlerini paylaşacak.

Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır.Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

30 Kasım 2018 Cuma 18:45

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

 

Kendi ifadeleriyle Neşe ÇELEN Kimdir?

Bazen bir şeyi görürsün gördüğünü ölümsüzleştirmek hafızandaki soyutluğu somut bir hale dönüştürmek ,kalıcı kılmak istersin gördüğün gerçek midir? ya da gerçek sandığın, gördüğün müdür? orası tartışılır derinine indikçe keşfedersin.. Doğaya olan merakım fotoğrafçılık ile birleştiğinde, yaşamımda olmazsa olmaz bir tutku haline geldi. Hayatı anlamlı kılmak adına bir şeyler üretiyor olmak, emek vermek,keşfetmek..keşfettiklerini paylaşmak… O anı yakalamak ya bir saniyeni alır ya da bir ömür.. Bu sürecin önemi yok benim için çünkü her geçen günde ,çektiğin her karede daha bilinçli bir arayışa girip en güzelini aramak bitmek bilmeyen bir süreç zaten.. Bu işe kendini adadıysan eğer kendinden bir parça gibi özdeşleşmişse o makine nerde ne çıkar karşına bilemezsin bunun heyecanı ile ağırlığına rağmen onsuz bir adım atamazsın. Bu iş ne kadar evrensel olsa da bir o kadar da bireysel..İç dünyama böylesine iyi gelen bir sanatı tanımış, keşfetmiş olmak kendim için yaptığım en güzel şey.. Objektifimden herkesin kendi adına objektif bir şeyler bulması dileğiyle…   “

 

 
 
 
 
Previous Temel Fotoğrafçılık Semineri - Yeni Dönem
Next EFSAD'da 7 Aralık - Çiçek Kıral Fotoğraf Gösterisi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir