EFSAD’da 4 Ekim Cuma -Serkan Tekin Fotoğraf Sunumu


EFSAD’ın 4 Ekim Cuma günkü konuğu Serkan TEKİN. Sokak fotoğrafçılığında yaratıcı, farklı ve mizah içerikli kareler yakalayan TEKİN, “İstanbul, Bir Sokak Operası” sunumunu bizimle paylaşacak.Kendi ifadeleriyle: “Fotoğraflarımın ana mekanı İstanbul, tüm kozmopolitliği, renkleri, neşesi ve bazen de tehlikesiyle sokak fotoğrafı için gerçekten zengin bir şehirdir. Müzik eşliğinde dolaştığım ve gözlemlediğim/fotoğrafladığım sokakları adeta bir opera sahnesi hissi uyandırır içimde. Bu nedenle,  ‘İstanbul, Bir Sokak Operası’dır.”

 

4Ekim 2019 Cuma 19.00

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

 

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğrafseverleri bekliyoruz.

 

Serkan TEKİN Kimdir?

1982 ESKİŞEHİR doğumlu Serkan TEKİN, İstanbul sokaklarına tam anlamıyla sevdalı bir sokak fotoğrafçısıdır. “İstanbul:Bir Sokak Operası” projesi ile farklı tekniklerle İstanbul’u anlatmaktadır.
Onun tarzını kendisinden dinleyelim : “Mizah ve karikatür aşığı olan biri olarak, hayatın komik, absürd ve sıra dışı tarafları bana her zaman ilgi çekici gelmiştir: Sanatın birçok dalında (özellikle sinema ve edebiyatta) bu tarz ifadeler ve eserler çekmiştir beni, bu anlayışıma en yakın yol olan sokak fotoğrafının benim için son yıllarda tam bir tutku olduğunu söyleyebilirim. Hobinin ötesinde, benim için kendimi ifade etmenin en önemli yolu olan sokak fotoğrafı ile sokaktaki gerçekliği mizahi, absurd, gerçeküstü vb. yollarla gözlemlerken; ağırlıklı olarak geometrik içerikleri, ilginç-eğlenceli tesadüfleri ve mizahı fotoğraflarımda ana tema olarak görüyorum.”
San Francisco, Londra ve Belçika Sokak Fotoğrafı Festivallerinde finalist olarak ülkesini temsil eden Serkan TEKİN, çeşitli platformlarda ve projelerle sokak fotoğrafı çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

 

Previous EFSAD'da Yeni Sezon Açılışı 27 Eylül Cuma- Fotoğraf Sunumu-Cem KIVIRCIK
Next "Doğanın Sessiz Tanıkları" Sergi Açılışı

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir