EFSAD’da 5 Nisan Cuma – 14. EFSAD Eskişehir Fotoğraf Günleri Açılışı ve “Kenan ŞANLIER” Anma Programı


24 yıldır şehrimizde kültür ve sanat etkinliklerine fotoğraf ve sinema yoluyla katkıda bulunmaya devam eden EFSAD‘da gelenek haline gelen fotoğraf günlerinin 14.sü  “Kenan Şanlıer Anısına 14. EFSAD Eskişehir Fotoğraf Günleri” adıyla 5 Nisan Cuma günü  başlıyor.

2010 yılında aramızdan ayrılan EFSAD‘ın kurucu üyelerinden Kenan ŞANLIER 35 yıl basının içinde yer almış, 13 yıl gazetecilik yapmış değerli bir basın fotoğrafçısıydı. Bu yılki fotoğraf günlerini anısına düzenlediğimiz ŞANLIER‘i anmak üzere ailesi ve yakınlarıyla buluşmak ve anma videosunu izlemek üzere tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

 

Tüm fotoğraf severler ve merhum Kenan Şanlıer’in yakınları davetlidir. Etkinliğimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır.

5 Nisan 2019 Cuma 18:30
Yer: Özdilek Sanat Merkezi

 

 

Kenan ŞANLIER Kimdir?

Kenan Şanlıer, 1949 yılında Erzincan’ın Refahiye İlçesi’nde doğdu, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstütüsü’nü bitirdi. Şanlıer gazetecilik mesleğine 1975 yılında Eskişehir Gazetesi’nde başladı. Sırasıyla ‘Yeni Haber’ ve ‘Son Olay’ gazetelerinde çalıştı. Hürriyet Haber Ajansı Eskişehir Büro şefliği görevinde de bulunan Şanlıer, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeliği de yaptı. Şanlıer, 1988 yılında Anadolu Üniversitesi’nde basın danışmanı olarak görev aldı. Aynı zamanda öğretim görevlisi olan Kenan Şanlıer bir süre Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini sürdürdü. Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğretim görevlisi olan Şanlıer, son olarak Anadolu Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevini de yürütüyordu. Kenan Şanlıer Eskişehir Gelişim Vakfı (EGEV) ile Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (EFSAD) de kurucu üyesiydi.

 

Previous 14. EFSAD Eskişehir Fotoğraf Günleri Başlıyor - "Kenan Şanlıer Anısına"
Next EFSAD'da 5 Nisan Cuma - 14. EFSAD Eskişehir Fotoğraf Günleri "Bir Ses Ver" Fotoğraf Grubu "Sade" Sergi Açılışı

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir