EFSAD’da 6 Nisan Cuma -Adnan ATAÇ Fotoğraf Sunumu


EFSAD’ın 6 Nisan Cuma günkü konuğu uzun yıllar fotoğraf sanatıyla uğraşmış, yurt içinde ve dışında 60’dan fazla ödülü bulunan Adnan ATAÇ. ATAÇ bizimle fotoğraflarıyla birlikte deneyimlerini de anlatacağı, “Fotoğraf Sanatı ve Akımlar” hakkında bir sunum gerçekleştirecek.

 

Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır.Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

6 Nisan Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

 

PROF. DR. ADNAN ATAÇ

1954 yılında İskenderun’da doğdu. 1975’de İ.Ü. Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. 1983’de GATA’da Farmakoloji ihtisası, 1989’da Tıp Tarihi ve Deontoloji doktorası yaptı. 1998’de Tıp Tarihi ve Deontoloji AD. Başkanı, 2010’da Profesör, 2011’de Gülhane Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı oldu. 2013’de emekli olduktan sonra doğa bilimleri ve doğa fotoğrafcılığı çalışmalarına ağırlık verdi.

1970’den beri Fotoğraf Sanatı ile ilgilen Ataç, yurt içinde ve dışında 60’dan fazla ödül aldı, Türkiye’nin çeşitli illerinde, ABD, Almanya, Romanya ve KKTC’de 40 dan fazla kişisel fotoğraf sergisi açtı. 100’den fazla kişisel dia gösterisi yaptı. Yurt içinde ve dışında 250’den fazla karma sergiye ve dia gösterisine katıldı. Birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmasında organizatör ve seçici kurul üyesi olarak görev aldı.

100’den fazla fotoğraf eğitimi programlarında eğitici ve düzenleyici olarak görev aldı. 1988’de İFSAK tarafından “Yılın En Başarılı Fotoğraf Sanatçısı”, 2002’de Ankara Sanat Kurumu tarafından “Fotoğraf Dalında Yılın Sanatçısı”, 2009’da Fotoğraf Sanatı Kurumu Onur Üyeliği’ne seçildi. 30’dan fazla Fotoğraf kitabı ile 20’den fazla Bilimsel kitabı yayınladı ve editörlüğünü yaptı. Fotoğrafları çeşitli kitap, dergi, broşür, afiş, takvim, pul ve kartlarda basıldı.

 

 

 

Previous Fatih LİKOĞLU ile Yiyecek - İçecek Fotoğrafçılığı Atölyesi
Next EFSAD'da 13 Nisan Cuma - Mehmet BAYSAN Fotoğraf Gösterisi

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir