EFSAD’da Yeni Sezon Açılışı 27 Eylül Cuma- Fotoğraf Sunumu-Cem KIVIRCIK


Üç aylık bir yaz tatili arasından sonra tekrar fotoğraf severlerle birlikteyiz. EFSAD 2019-2020 sezonunu 27 Eylül Cuma akşamı açıyor. Fotoğrafla dopdolu geçecek olan bu sezonun ilk konuğu değerli gazeteci Cem KIVIRCIK. Fotoğraflarında samimi duyguları hissettiren fotoğrafçı, fotoğraflarını 3 ayrı bölümde sunacak. “Sevdiklerim” adlı ilk bölümde kendisi için ayrıcalığı olanlar, ” Mobil Fotoğraflar” bölümünde cep telefonu ile ürettiği çekimler ve son olarak daha önce hiç bir yerde paylaşmamış olduğu ” Gün Yüzü Görmemiş Fotoğraflar”.

 

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğraf severleri bekliyoruz.

 

27 Eylül 2019 Cuma 19:00 

Özdilek Sanat Merkezi ( Kanatlı AVM arkası )

 

Cem KIVIRCIK Kimdir?

Kendisini Babıali yokuşunun tırmanma ayrıcalığını yaşayan son nesil gazetecilerden biri olarak tanımlayan Cem Kıvırcık, mesleğe dönemin efsane gençlik ve müzik dergisi Hey‘de 3 Ağustos 1983 yılında başladı. Çeşitli büyük gazetelerde ve dergi gruplarında yönetici olarak çalıştı ve 1997 yılında Milliyet grubunda Türkiye’nin ilk internet dergisi .net’i yayınladı. Bu süreden sonra teknoloji yayıncılığına ağırlık verdi ve PCnet, PCTime ve PCMagazine gibi dergilerin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptı.

Halen aktif gazetecilik yapmakta olan Kıvırcık, MediaMarkt’ın teknoloji blogunu yönetiyor, çeşitli haber sitelerinde köşe yazarlığı, teknoloji danışmanlığı yapıyor ve aynı zamanda Türkiye’nin köklü fotoğraf yayınlarından Photoline dergisinin de yöneticiliğini yapıyor.

Fotoğraf çekmeye küçük yaşlarda başlayan Cem Kıvırcık, 28 Mart 1965’te İstanbul’da doğdu. Beyoğlu Atatürk Erkek Lisesi‘ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Evli ve sigara kullanmıyor. Bilişim Medyası Derneği Başkan Yardımcısı, Magazin Gazetecileri Derneği ve İFSAK üyesi.

“Elimde fotoğraf makinesi olduğunda adeta bir Japon turist gibi gördüğümü çekmeyi seviyorum. Fotoğraf beni dinlendiriyor ve iyi vakit geçirmemi sağlıyor.” diyen Kıvırcık, her türlü dogmadan, özellikle fotoğraf konusundakilerden pek haz etmiyor. Keşfetmek için kaybolmak gerektiğine inanıyor ve kendini bulmak için arayışını sürdürüyor.

 

Previous Temel Fotoğrafçılık Semineri - Yeni Dönem
Next EFSAD'da 4 Ekim Cuma -Serkan Tekin Fotoğraf Sunumu

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir