Fatih LİKOĞLU ile Yiyecek – İçecek Fotoğrafçılığı Atölyesi


Daha önceleri sadece dergiler ve reklam kampanyalarında kullanılan yiyecek-içecek fotoğrafçılığı, tükettiğimiz her şeyin görselini görme ihtiyacımızın artmasıyla çok daha geniş bir kullanım alanı bulmuştur. Yiyecek ve içecek üzerine çalışan firmalar gıda fotoğrafçılığıyla daha iştah açıcı, açlık duygusuna hitap eden fotoğraflarla sosyal medyada müşteriye ürünlerini gösterme çabası içinde. Gıda fotoğrafları temel fotoğraf sisteminden biraz daha farklı koşullarda çekiliyor. Bu yüzden de iştah açıcı fotoğraflara imza atmak istiyorsak, tekniğini öğrenmemiz gerekiyor.

Atölyemizde yemek fotoğrafı nasıl çekilir sorusunun cevabını bulacaksınız.

Daha önce EFSAD’da fotoğraf gösterisi de gerçekleştirmiş olan Fatih LİKOĞLU tanıtım ve reklamlarda iştah kabartan yemek fotoğraflarının nasıl çekildiğini, sırları ve gizli tariflerini örnek fotoğraflarla paylaşılacak ve uygulamalı olarak öğretecek.

Atölyemize katılımcı olabilmek için Temel Fotoğraf çekim teknikleri hakkında yeterli deneyime ve bir fotoğraf makinasına sahip olmak gerekmektedir.

Genel program akışı şu şekildedir:

22 Nisan Pazar günü saat 10:00-18.00
  • Yemek fotoğrafçılığı için temel fotoğrafçılık
  • Yemek fotoğrafçılığının temel malzemeleri
  • Işık teknikleri
  • Kompozisyon oluşturma teknikleri
  • Uygulamalı yemek fotoğrafçılığı

4 saat teori + 4 saat uygulama (8 saatlik eğitim)

Eğitmen hakkında;

Fatih LİKOĞLU

“19.05.1985 Samsun doğumluyum. 2008 yılından itibaren yemek fotoğrafçılığı yapmaktayım.  2010 yılında Anadolu üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. İlk kişisel stüdyomu 2010 yılında Eskişehir’de kurdum. Yemek fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarıma kendi stüdyomda devam etmekteyim. İstanbul’da yemek fotoğrafçılığı üzerine eğitim aldım. Fotoğrafçılık tekniği ve anlayışını, editoryal dünyanın nefes aldıran atmosferinde statik olmayan, yenilikçi ve global bir fotoğraf anlayışını temsil etmek için elimden geleni yapmaktayım.”

 

Atölyemizin ücreti 200 TL (EFSAD üyeleri için 175 TL) olarak belirlenmiştir. Katılım 10 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt için telefon: +90 222 3304777 (Haftaiçi 14:00 – 18:00)

 

 

Previous e-Sergi - "BİR SES VER" Fotoğraf Projesi
Next EFSAD'da 6 Nisan Cuma -Adnan ATAÇ Fotoğraf Sunumu

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir