Fotoğraf Gösterisi – Leyla Emektar – 1 Kasım Cuma


EFSAD’ın 1 Kasım Cuma akşamı fotoğraf etkinliğinin konuğu Leyla Emektar. Gösteri için Kocaeli’nden şehrimize gelecek olan AFIAP unvanlı fotoğrafçı bizlerle iki çalışmasını paylaşacak. İlk gösterisi deneysel çalışmalardan oluşan “Masal” isimli gösteri. İkinci gösterisi ise yakın dönem çekimlerini içeren “Vizörümden 2013”.

Kimdir Leyla Emektar?

1972 Adana doğumlu olan sanatçı ilk-Orta-Lise eğitimini Adana Merkez Seyhan ilçesinde tamamladıktan sonra 1989 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne başlamış. Üniversite de aldığı fotoğraf eğitimi ile, fotoğraf çekimi ve karanlık oda tecrübesi edinmiş. Evli ve iki kız çocuk sahibi olan sanatçı halen, Kocaeli-Kandıra’da Görsel Sanatlar öğretmenlik görevine devam etmektedir. KASK (Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği), SSS (Sille Sanat Sarayı) GFSD (Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği) 2011 yılından itibaren UPI (United Photographers International) üyesi olan fotoğrafçı 2012 yılında, International Federation of Photographic Art (AFIAP) unvanı almış.

Creatif alanda eserler üreten sanatçı, ulusal ve uluslararası bir çok karma sergilerde eserleriyle yer almış, katıldığı ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında da birçok ödüller kazanmıştır.

Tüm fotoğraf severleri etkinliğimize bekliyoruz.

1 Kasım Cuma 19:15 Özdilek Sanat Merkezi

DSC_1690

against time demirci usta-1

Previous Temel Fotoğrafçılık Semineri – Yeni Dönem
Next Fotoğraf Gösterisi - ESOGÜ Üniversitesi DOFOK - 8 Kasım

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir