Portfolyo: Reha Bilir


 Beyşehir’de doğan Reha Bilir, serbest eczacı olarak çalışmaktadır.

 Şinasi Barutçu Kupasını 2008 yılında, Sami Güner Kupasını ise 2009 yılında kazandı. Çok sayıda ülkede fotoğrafları sergilendi, eğitim seminerleri verdi, söyleşiler yaptı. 250’den fazla ulusal, 80’den fazla uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmıştır.

EFSAD üyesi olan Reha Bilir, Konya’da faaliyet gösteren Sille Sanat Sarayı isimli sanat topluluğunun kurucusu ve yöneticisi, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği – UFSD’nin başkanıdır.

 2014 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından uluslararası alandaki fotoğraf çalışmalarından dolayı ESFIAP (FIAP Başarılı Hizmet Ödülü) ile ödüllendirildi. Türkiye’de birçok derneğin ve Amerika, Bangladeş, Hindistan, Malezya gibi birçok ülkede 20’den fazla fotoğraf topluluğunun onursal üyesidir.

 2012 – 2016 yılları arasında Global Photographers Unıon – GPU fotoğraf topluluğunun yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

2018 Yılında Türkiye Eczacılar Birliği tarafından “Mesleğe Değer Katan Eczacı Ödülü” Reha Bilir’e verilmiştir.

 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından düzenlenen 2012 yılı 7. Dünya Kupası yarışmasına jüri üyesi olarak dünyadan davet edilen üç fotoğrafçı arasında yer almıştır. Reha Bilir, FIAP tarafından Dünya Kupasına jüri üyesi olarak davet edilen ilk ve tek Türk fotoğraf sanatçısıdır.

 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu FIAP’ın Türkiye’de Konya’da bulunan sergi salonunun yöneticiliğini yapmaktadır.

 

Previous Portfolyo: Yılmaz Bolat
Next Portfolyo: Ebru Baysan

7 Comments

 1. Ahmet Bozkurt
  17 Nisan 2020

  Reha Hocam,
  Başarısı tescillenmiş bu harika portfolyo için sizi bir kez daha kutluyorum.
  Türk ve Dünya fotoğrafına yaptığınız katkılar, kadirşinas davranışlarınız ve fotoğraf adına aktif ve yaratıcı liderlerliğiniz için de size saygı duyuyorum.
  Selâm ve Sevgilerimle

 2. Elif CANARSLAN
  06 Nisan 2020

  Reha bey,
  gözümüzün gördükleri, aslında ruhumuzun gördükleri mi ?
  sorusunu sorduran ve dönüp dönüp baktığım nefis kareler..
  Emeklerinize sağlık saygılarımla..

 3. MEHMET BAYSAN
  02 Nisan 2020

  Reha abi; gözümüzün göremediği, bu kareleri en güzel şekilde bizimle paylaştığın için teşekkürler. “Sır” , “Tek nefeste aşk”, “Sonsuzluk” portfolyolarını da en kısa sürede görmek ümidi ile. Eline sağlık

 4. Roni Rıdvan Süslü
  02 Nisan 2020

  “Aşkın hikayesini, durmaksızın feryat eden bülbüle değil. Sessiz sedasız can veren pervanelere sor.” Biz o aşkın yansımasını bu karelerde içimize çeke çeke izledik, muazzam olmuş abicim, tebrik ediyorum.

 5. Çiçek Kıral
  02 Nisan 2020

  Bir hikaye, bir duygu ışık, renk ve hareketle daha nasıl anlatılabilir? İnsan kendini bu fotoğraflarda nasıl kaybetmeyebilir? Derinden etkilendim ve hayranlıkla izledim. Emeğinize sağlık. Işığınız bol olsun…

 6. 02 Nisan 2020

  Sevgili Reha Hocam,
  asıl servetin ne olduğunu yoğun bir şekilde kendi içimizde tartıştığımız, yanıtı aradığımız bu günlerde, her biri karede, hareket netsizliği için “hiç” olabilmeyi gördüm.
  Emeğinize sağlık….
  Ayrıca Türk Fotoğrafına katkılarınızı, emeği geçenlere vefanızı en yakından bilen biri olarak sizinle gurur duyuyor, şükranlarımı sunuyorum.
  Selam ve Sevgilerimle…

 7. Okan Yılmaz
  02 Nisan 2020

  Reha Bey, “hiç”liğimiz ile yüzleştiren güzel ve etkili fotoğraflarınız için teşekkürler…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir