15 Aralık 2023 Cuma – Laleper Aytek ”Kendime Bakıyorum”

15 Aralık 2023 Cuma Akşamı Saat 19.00’da konuğumuz fotoğrafçı, sanatçı, öğretim görevlisi, küratör, eleştirmen olan Laleper Aytek.

Kendisi İstanbul’da çalışıyor ve yaşıyor. Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümünü (B.A) bitirdikten sonra, sosyal ekonomi alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmek üzere gittiği Norveç’te daha çok fotoğrafa yöneldi.

 “Kendime Bakıyorum fotoğrafla geçen ve neredeyse kırk yıla yaklaşan (1985’ten bu yana) bir zaman içinde; yüzümü, aklımı, kalbimi fotoğraf çekmekten fotoğraf yapmaya döndüğüm bir yolculuğun öyküsü.

İlk fotoğrafımdan son projelerime kadar İlhan Berk’in (şiir için) söylediği; “imayı, o dolaylı anlatmayı, sezdirmeyi, ölümcül dokunmayı, o büyüyü” hayatın farklı [ara]lıklarında aradığım, beklediğim, kimi bulduğum, çoğunlukla kaybolduğum, belki de kaybettiğim yahut dönüşen duygular, sorular,  sesler, yüzler ve sokaklar arasında bir gezinti.

Hikayelerin izini, hayatın daha çok karanlık, bilmediğim sapa yollarında, belki tuhaf aralarında, uçucu anlarında, kayıp, eksik ve muğlak yüzünde aradığım…”

Laleper Aytek

EFSAD Dernek binamızda gerçekleşecek sunum ve söyleşimize tüm fotoğraf severler davetlidir.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

23 Şubat 2024 Cuma – Gülbin Özdamar Akarçay ”Görsel Sosyoloji:Görmeyi Anlamlandırmak”

23 Şubat 2024 Cuma akşamı geçmiş dönem EFSAD dernek başkanlığını yapmış ve üyemiz olan Gülbin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir