Gökhan Deniz DİNÇER

1999 yılında aldığı fotoğraf eğitimini pekiştirmek amacıyla 2008 yılında EFSAD ile tanıştı. 2010 yılında EFSAD’ın web sitesi yönetimine yardımcı olmaya başladı. 2012 yılında Birol Kayrak başkanlığında şekillenen yönetim kurulunda yer alarak EFSAD yönetim kurulu serüveni başladı. Web sitesi yönetiminin yanısıra e-posta duyuruları ve sosyal medya süreçlerinde görev aldı. 2018 – 2020 yılları arasında yönetim kurulu başkanlığı yaptı. 

 

Yönetim kurulu üyelerinin özverili çalışmalarıyla gerçekleştirebildiği projelerin bir kısmı aşağıdaki gibidir:
Yönetim kurulu başkanlığı döneminde TFSF ve diğer derneklerle iletişimi güçlendirmeye çalıştı. Başta Instagram olmak üzere EFSAD’ın sosyal medya hesaplarının etkileşimini arttırmak amacıyla Tepebaşı Belediyesi ile yarışmalar düzenledi. “Sokak Çalışma” ve “Sinema Çalışma” gruplarını kurdu. Sokak çalışma grubu düzenlediği atölyeler ve geziler sonunda adından söz ettiren bir sergi ortaya koydu. Sinema çalışma grubuyla EFSAD tarihinde ilk kez “sinema” alanında çalışmalar yapılmaya başlandı. Cuma gösterilerinin bir kısmında sinema alanından konuklar (yönetmenler ve öğretim elemanları) davet edildi. 2 ay süreli EFSAD Film Atölyesini başlattı.

 

EFSAD temel fotoğrafçılık seminerlerinde “Dijital Fotoğraf İşleme Teknikleri” derslerini verdi. 2020’de Semra Bayar başkanlığında kurulan yeni yönetimde yedek üye olarak EFSAD’a hizmet etmeye devam ediyor. 29.000 üyesi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Çevrimiçi Fotoğraf Topluluğunun koordinatörlüğünü yürütüyor. Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görevli olan Öğr. Gör. G. Deniz Dinçer, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Temel Fotoğrafçılık dersleri verirken bir yandan da doktora çalışmalarını sürdürüyor.

 

Amatör olarak yürüttüğü stok fotoğrafçılık çalışmalarını, son iki yıldır ağırlıklı olarak stok video çalışmalarıyla devam ettiriyor. Kısa film yönetmeni olmak istiyor.