10 Kasım 2023 Cuma – Uygar Mitat ”Uzayın Derinliklerine Yolculuk”

10 Kasım 2023 Cuma akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek sunum ve söyleşimizin bu hafta ki konuğu Uygar Mitat.Tüm fotoğrafsever dostlarımız davetlidir  

Uygar Mitat

1988 yılında dünyaya gelen Uygar Mitat, öğrenim hayatı boyunca merak duygusunu hiç kaybetmeyerek canlılığı ve doğayı keşfetme arzusuyla Biyoloji öğrenimi gördükten sonra mikroskoplar ile başlayan keşif sürecini teleskoplar ile devam ettirdi. Şehir ışıklarından uzak, karanlık bölgelerde kurduğu kamplarda gelişmiş teleskoplar ve özel ekipmanlar kullanarak Galaksi ve Bulutsu gibi derin uzay objelerini fotoğraflamaktadır. Gecelerce süren çekimler sonucunda ortaya çıkan bu fotoğraflar ulusal ve uluslararası basın başta olmak üzere NASA, ESA, TUA gibi uzay ajanslarının sosyal medya hesaplarında da paylaşılmaktadır.

Eskişehir’de yaşamakta olan ve sunumda göreceğiniz fotoğrafların birçoğunu Eskişehir’in karanlık bölgelerinden fotoğraflayan sanatçı yine şehrimiz sınırları içerisinde yer alacak ve uzaktan yönetilme kabiliyetine sahip, yüksek teknolojili bir gözlemevi inşaatı sürdürmektedir.

Profesyonel iş hayatında bir ambalaj firmasında Satış Müdürü olarak görev yapmakta olan Uygar Mitat evli ve Güneş ve Marsel adında iki çocuk babasıdır.

instagram @uygarmitat

 

İlginizi Çekebilir

23 Şubat 2024 Cuma – Gülbin Özdamar Akarçay ”Görsel Sosyoloji:Görmeyi Anlamlandırmak”

23 Şubat 2024 Cuma akşamı geçmiş dönem EFSAD dernek başkanlığını yapmış ve üyemiz olan Gülbin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir