26 Ocak 2024 Cuma – Zeynep Kaya ”Stock Fotoğrafçılığı ve Yeni Reklam Dili”

26 Ocak 2024 Cuma  Akşamı Saat 19.00 da konuğumuz EFSAD üyemiz  Zeynep Kaya . Stok fotoğrafçılığı ve  yeni reklam dili üzerine gerçekleşecek sunum ve söyleşimiz Dernek binamızda gerçekleşecektir. Tüm fotoğraf dostlarımız davetlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben Zeynep Kaya.

1981 doğumluyum. 2010 ve 2014 doğumlu iki tatlı oğlum var.

Eğitim ve iş hayatım boyunca farklı birçok alanda çalışma fırsatı buldum. En büyük hayalim bir konsol ve bilgisayar oyunu yapmaktı. Bu alanda kendimi geliştirmek için bilgisayar programlarıyla ve tasarım programlarıyla küçük yaştan beri içli dışlıyım. Ayrıca 7 yaşımdan beri fotoğraf hayatımın en büyük parçası.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi 2004 lisans mezunuyum. Birçok arkeoloji ve sanat tarihi kazısında çalıştım. Kazılarda genelde bilgisayarda modelleme işleri ve arazi, mimari ve buluntu belgeleme fotoğrafları alanlarında tecrübe edindim.

2008 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi’nde farklı fakültelerde, Üç Boyutlu Modelleme, Temel Bilgi Teknolojileri, Sanat Tarihi, Moda Fotoğrafçılığı, Temel Fotoğrafçılık, Stock Fotoğrafçılığı, Fotoğraf işleme gibi alanlarda dersler ve seminerler verdim.

2012 yılında fotoğraf ve video hizmetleri vermek için kendi şahıs işletmemi kurdum.

Video ve film konusunda kendimi daha geliştirmek için 2016 yılında Amerika’da Atlanta Film Akademi’de film setlerinde çalıştım.

2017-2019 yıllarında New York Film Academy’de Sinematografi ve Film Yapımcılığı eğitimi aldım.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok alanda ticari amaçlı fotoğraf ve videolar çektim. En yoğun iş alanlarım arasında cerrahi ameliyat, doğum, işletme ve fabrikalarda tanıtım filmleri, belgeleme gibi alanlar geliyor.

2013 yılından bu yana iStock ve Getty Images bünyesinde münhasır fotoğraf ve video içerik üreticisiyim.

Pandemiden sonra tam zamanlı stock ve reklam fotoğrafçısı oldum ve her alanda video ve fotoğraf içeriği üretmeye devam etmekteyim.

Zeynep Kaya

Behind The Camera

 

 

İlginizi Çekebilir

23 Şubat 2024 Cuma – Gülbin Özdamar Akarçay ”Görsel Sosyoloji:Görmeyi Anlamlandırmak”

23 Şubat 2024 Cuma akşamı geçmiş dönem EFSAD dernek başkanlığını yapmış ve üyemiz olan Gülbin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir