2. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması

Eskişehir, Kütahya ve Afyon Valiliklerinin katılımıyla düzenlenen 2. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması bu sene EFSAD’ın destek kuruluş olarak yer almasıyla devam ediyor. 1-2-3 Temmuz tarihleri arasında bir fotomaraton olarak yapılacak yarışmaya bütün EFSAD’lıları katılmaya davet ediyoruz. Aşağıda yarışma afişi, yarışma şartlarını bildiren broşür ve başvuru formunu bulabilirsiniz.

Fotomaraton süresi boyunca konaklama yapılabilecek otellerin adresleri ve telefon numaraları FRİGKÜM, AFOD ve EFSAD’ın internet sitelerinde yayınlanacak. Çadırda kalmak isteyen katılımcılar için ücretsiz çadır, çadır alanı ve gerekli önlemler FRİGKÜM tarafından sağlanacaktır. Bu yıl katılım ücreti 10 TL olarak belirlenmiş. Etkinliğe ön kayıt zorunlu. Ön kayıt formları FRİGKÜM, AFOD ve EFSAD’ın internet sitelerinden temin edilebilecek. Fotomaratona katılmak isteyenlerin başvuru formlarını 1-25 Haziran tarihleri arasında frigfotomaratonu@gmail.com adresine göndermesi gerekmektedir.

Yarışma broşüründe gerçekleştirilecek etkinlikler ve yapılması gerekenler yazılıdır.

Yarışmanın konusu: Friglerin hüküm sürmüş olduğu, günümüzde Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya il sınırlarında kalan Dağlık Frigya/Frigya Yaylası’ndaki Frig vadilerini (*) ve çevresindeki Frig ve Frigya kültürel mirasını sanatsal kaygılarla fotoğraflamak.

Yarışma Takvimi:

1-2-3 Temmuz 2011

Ödüller:

Birinci : 3000 TL

İkinci : 2000 TL

Üçüncü : 1000 TL

Sergileme : 100 TL (30 adet)

(*) Dağlık Frigya/Frigya Yaylası, Kuzeyde Eskişehir’in Gökçekısık köyünden güneyde Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine; doğuda Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinden batıda Kütahya’nın Sabuncupınar ve Ovacık-İnli köylerine kadar uzanan bölgeyi kapsamaktadır.

yarışma broşürü için tıklayınız | Başvuru Formu için tıklayınız

Yarışma Sekreteryası:

İrfan ALTINAY

Afyonkarahisar Fotoğraf Sanatçıları Derneği

e-posta: irfanaltinay@hotmail.com

Tel : 0 505 795 46 68

frig_0001_1

frig_0001

frig_0001_2

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …