31 Mart Çarşamba 18:15 – Fotoğraf Gösterisi – Erhan Arık

EFSAD’da gelenekselleşmiş olan CUMA 19.00 gösterilerinin arasına bu hafta ÇARŞAMBA gününe bir ‘Korsan Gösteri’ yerleştirdik. ANFO (Anadolu Ünv.Fotoğraf Kulübü) nun eski başkanlarından, EFSAD ın sürekli dostlarından biri, üniversiteden mezun olduğundan beri profesyonel olarak fotoğraf ile ilgilenen sevgili Erhan ARIK bu hafta bir günlüğüne ESKİŞEHİR’ e uğramışken fırsatı kaçırmayalım dedik.

 Erhan, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı bir projesini bizimle paylaşacak. 31Mart ÇARŞAMBA (yarın) saat 18.15 – 19.00 arası sizleri EFSAD ‘ a bekliyoruz. Gösterimi ilk defa EFSAD da yapılacak bu fotoğrafları izlemek için bu fırsatı kaçırmayın…

İşte kendi sözleri ile HOROVEL adını verdiği proje metninden bir bölüm:

 

” Bir rüya gördüm. Ardahan’da dünyaya geldiğim, Ermenilerden kalan evimizin ahır olarak kullandığımız bölümündeydim. Rüyamdaki ses, evin bu en değersizleştirilen bölümü ile ilgili bana hesap soruyordu:

“Neden bu oda bu kadar pis? Neden bir zamanlar ekmeğimizi pişirdiğimiz bu taş ocak bugün ahırın bir parçası olarak kullanılıyor?” Ve hatırlayamadığım daha birçok soru ile irkilerek uyandım. Henüz güneş doğmamıştı ki ahırdaki o odaya doğru yürüdüm, kapıyı açtım, ocağın başına geçip taşlara elimi sürdüm ve sustum……..”

 

”Bu projenin amacı, Kars’tan başlayarak Iğdır’ın güney ucuna kadar sınırın her iki tarafındaki köyleri dolaşıp sınır hikâyelerini dinlemek. Ermeniler için bir korku olan Türkiyelilerin hikâyelerini ve Türkler içinse bir paranoya olan Ermenilerin hikâyelerini dinleyerek Anadolu’nun taşlarına ve toprağına yeniden bir el sürmek ve her geçen gün kaybettiğimiz belleğimizi yeniden canlandırmak.”

 

HOROVEL

 

31-03-2010 ÇARSAMBA

 

Saat: 18.15

 

EFSAD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …