6. Eskişehir Fotoğraf Haftası Başlıyor

Efsad’ın her yıl düzenlediği Eskişehir Fotoğraf Haftalarının altıncısı 9 Nisan Cuma günü Fotomaraton yarışmamızla başlıyor.

 

Türk Fotoğraf Tarihi konulu haftamızda bir birinden değerli konuklarımız sizlerle birlikte olacaklar. Bu yıl etkinliklerimiz 16-17-18 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

 

6. Fotoğraf haftasını Efsad ve Eti Fotoğraf Kulübü birlikte düzenliyor ve ana sponsor her yıl olduğu gibi fotoğraf sanatının büyük destekçisi Eti Şirketler Grubu.

 

16 Nisan Tarihinde Zeynep Orhon Targaç cam negatiflerden  dijital baskıya “O” an bir daha geri gelmeyecek isimli sergisinin açılışından sonra Efsad’da bir gösteri ve söyleşi yapacak “Dünden Bugüne Fotoğrafhaneler–1”

 

17 Nisan Cumartesi ise Gülderen Bölük’ün “Osmanlı’dan Cumhuriyete Müslüman Fotoğrafhaneler” isimli gösteri ve söyleşisi gerçekleştirilecek.

 

Aynı gün ikinci gösteri ve söyleşi Prof. Dr. Güler Ertan’a ait. “ 60 Sonrası Türk Fotoğrafı”

 

18 Nisan Pazar günü Fotomaraton yarışmamızın sonuçlarının açıklanması ve gösterisi ile başlıyoruz etkinliklerimize.

 

Sonrasında Ahmet Tolga Tek’in 1890 yılından fotoğraflar da içeren değerli koleksiyonunu bizimle paylaşmasıyla ortaya çıkan harika bir fotoğraf gösterisi izleyeceğiz.

 

Pazar saat 18:00’da Türk fotoğrafının değerli ustalarından Gültekin Çizgen “India” isimli gösterisi sonrasında söyleşide bulunacak.

 

Son etkinliğimiz ise Gültekin Çizgen, Prof. Dr. Simber Atay Eskier ve Prof. Dr. Levend Kılıç’ın katıldığı “Türkiye Fotoğraf Tarihini Yazmak” konulu panel olacak.

 

Tüm fotoğraf severleri bu güzel etkinliklere bekliyoruz.

 

img_0001_3

Afiş Fotoğrafı Ahmet Tolga Tek kolleksiyonundan alınmıştır. Tüm afiş tasarımları Tamer Çevik tarafından yapılmıştır. 

 

img_00014

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …