7. Fotoğraf Haftası – 14 Mayıs 19:00 – Melih Zafer Arıcan

EFSAD 14 Mayıs akşamı eski başkanını ağırlıyor. Melih Zafer Arıcan bizlerle “Küçük Şeyler 2011” isimli çalışmasını paylaşacak.

img_00051

 

1969 yılında Sakarya’da doğdu. 1991’de Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayıncılık Bölümü’nü bitirdi. YÖK bursuyla gittiği ABD San Francisco Academy of Art College’de, fotoğrafçılık alanında yüksek lisans (MFA) derecesi aldı. Anadolu Üniversitesi’nde, haber fotoğrafçılığı üzerine yazdığı tezle Basın ve Yayın Anabilim Dalı’ndan 2001 yılında doktor unvanı kazandı. 1996-2005 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde temel fotoğrafçılık, basın fotoğrafçılığı, reklam fotoğrafçılığı, fotoğraf proje uygulama ve mezuniyet araştırma derslerini verdi.

2001-2004 yılları arasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı’nda Fotoğraf Eğitimi Etkinlikleri Proje Koordinatörü olarak düzenli eğitimler verdi. 2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne geçti. 1 yıl görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölüm başkanlığı yaptı. 2006’da fotoğrafçılık alanında doçent unvanı kazandı.

2006 yılı boyunca “İz” adlı fotoğraf dergisinin kurucu editörlerinden biri olarak görev yaptı. “Yakın Öyküler” isimli bir fotoğraf albümü ve “Haber Fotoğrafını Oluşturan Öğeler ve Haber Fotoğrafı Seçim Ölçütleri” adlı iki kitabı bulunuyor.

 

Halen Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekte ve çeşitli fotoğrafçılık dersleri veriyor. Kişisel fotoğraf çalışmalarını sürdüren Melih Zafer Arıcan, yurt içinde ve dışında kişisel ve karma fotoğraf sergileri açmasının yanı sıra, çeşitli uluslararası bilimsel toplantılara konuşmacı olarak katılıyor.

 

Tüm fotoğraf severleri bu güzel etkinlik için EFSAD’a bekliyoruz.

 

14 Mayıs 2011 Cumartesi Saat : 19:00

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …