Fotoğraf Gösterisi – Sudan Sebepler – Serap-Adnan Sokol

sudansebepler11

Yer : Efsad   Tarih : 0 Haziran 2009 Pazar  Saat : 18:00

img_0017 img_0019


Adnan Sokol

0090 532 374 16 05

adnan@fotografatolyesi.com

 

 

1973 yılında Edirne’de doğan Sokol, siyah beyaz fotoğraf çekmeyi ve baskı yapmayı, çocuk yaşlarında dayısıyla beraber bir merdiven altında kurduğu karanlık odada öğrendi. 1994 yılında üniversite eğitimi için İzmir’e giden Sokol, burada birkaç arkadaşıyla birlikte Ege Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu’nu (EFOT) kurdu ve burada 1999 yılına kadar eğitmenlik yaptı.

 

Sokol, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde Yüksek lisans eğitimini tamamladı. Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım, Fotograf ve Video bölümlerinde ve Fotografevi’nde, temel fotoğraf, dijital fotoğraf ve fotografik eğitimleri veriyor.

 

13 yıldır serbest fotoğrafçı olarak reklam ve tanıtım fotoğrafları çeken Adnan Sokol, birçok yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf yarışmasında ödül kazandı. Çeşitli dia gösterileri, karma ve kişisel fotoğraf sergilerinde yer aldı.

img_00011

 

img_0002

Serap ŞAHAN SOKOL

0090 533 575 66 81

serapsahan@gmail.com

 

 

1975 yılında Ankara’da doğdu. Uzun yıllar resim dersleri almasının yanı sıra Sabancı Enstitüsü’nde çini ve seramik eğitimi aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversite de “Dün ve Bugün Bağlamında Türkiye’de Fotoğraf” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

 

Birçok yerde çeşitli dia gösterileri yaparak, seminerler verdi. Yurtiçi ve yurtdışında kişisel sergiler açan ve çok sayıda karma sergiye katılan fotoğrafçı ulusal ve uluslar arası yarışmalarda derecelere girerek ödüller aldı. Aldığı ödüllerden bazıları: BP Genç Sanatçılar Yarışması’nda “Enerji” konulu çalışmalarıyla finale kaldı ve Paris ve bir çok Avrupa ülkesinde fotoğrafları sergilendi. Targu Mures Romania fotoğraf yarışmasında “FIAP RIBBON” ödülüne layık görüldü. 2006 Marmara Festivali Uluslar arası Sualtı Görüntüleme Yarışması’nda jüri üyesi olarak görev yaptı.

 

Yaklaşık on yıldır ışıkla boyama tekniğini kullanarak oluşturduğu “Işığın Mistik İzleri” isimli sergi çalışması fotoğrafçının içsel gerçekliği ifade etme arayışını yansıtmaktadır.

 

Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf ve Video Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Serap Sokol aynı zamanda belgesel düğün, doğum günü ve aile fotoğrafları üzerine çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …