9 Nisan Cuma 19:00 Fotoğraf Gösterisi – Nurkan Kahraman – “Her Yüzü İle Londra”

‘HER YÜZÜ İLE LONDRA’ FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

-Efsad, fotoğraf sanatçısı Nurkan Kahraman’ın ‘Şehir Manzaraları’, ‘Şehirden İnsan Manzaraları’ ve ‘İnsan Portreleri (Yüzler ve Gözler)’ alt başlıklarından oluşan gösterisine ev sahipliği yapıyor.

Nurkan Kahraman’ın 9 Nisan’da yapacağı gösterisi ‘Her Yüzü ile Londra’ üç alt başlıktan oluşuyor; İnsan Portreleri (Yüzler ve Gözler), Şehirden İnsan Manzaraları ve Şehir Manzaraları… Kahraman, 1.5 yıldan fazla zaman geçirdiği Londra’yı kendi deyimiyle bir çok defa yeniden keşfetmiş ve fotoğraflamış. 

 

 “Asıl proje, yüzler ve gözler diye başladı ve 100 farklı yüzün üzerine ulaştı. Hepsi de kameraya direk bir mesaj vermek ister gibi fotoğraflandı. Dolayısı ile mesaj, fotoğrafı izleyene yansıdı. Keyif alarak hazırladığım ve sunduğum bir porfolio oldu. Umarım paylaşıma katılanlar da benimle hem fikir olur.”

 

img_00022

img_00061

 

img_00081

 

img_00041

 

Nurkan KAHRAMAN

9 Ocak 1982 tarihinde Bulgaristan’ın Ardino Kasabasında doğdu. 1989 yılında Türkiye’ye ailesi ile birlikte zorunlu göç etti. Gazi Üniversitesi Kalıpçılık Öğretmenliği mezunu. 2005 yılından beri fotoğraf ile uğraşıyor. BUFSAD’ın düzenlediği temel fotoğrafçılık seminerini tamamlayıp yurt dışına çıktı. Londra’da 1,5 yıl kaldı. Orada bir Türk Gazetesinde fotoğrafçı olarak görev yaptı. İlk sergisini Londra’da (Yüzler ve Gözler) 2008 yılında açtı. Lee firmasının düzenlediği bir yarışmasında (Make History) İtalya’da sergileme aldı. İkinci sergisini Kent Meydanı AVM’de açtı. Kahraman, BUFSAD bünyesinde Temel Fotoğrafçılık Seminerlerinde Dijital Fotoğraf eğitimi vermekte ayrıca yine BUFSAD bünyesinde bir proje gurubunun koordinatörlüğünü de yapmaktadır ve bir BURFOT (Bursa Fotoğraf İmece Topuluğu) üyesidir. Çeşitli firmalar için çekimler ve bunun yanında düğün çekimleri de yapan Kahraman’ın (Her Yüzü İle Londra) adlı fotoğraf sergisine ve Londra fotoğraflarından oluşan gösterisine, İFSAK ev sahipliği yaptı.

 

www.nurkankahraman.com

img_00012

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …