Ayın Fotoğrafı Yarışmaları Sürüyor

“GECE” konulu Şubat Ayı Ayın fotoğrafı yarışmamız devam ediyor.

Sokaklar, caddeler, insanlar ve gece hayatı… Gece fotoğrafçılığı bu zengin içeriği  daha farklı yorumlamaya imkan tanıyor. Ayrıca flaş kullanımı ve ışıkla boyama gibi teknikler de yaratıcı gece fotoğraflarının unsurları arasında…

01 Ocak 2011 ve 28 Şubat 2011 tarihleri arasında çekeceğiniz gece fotoğrafları ile yarışmamıza katılabilirsiniz.

Mart Ayı yarışma konumuz ise “KADINLAR”

“8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlamış, ancak polisin işçilere müdahalesi ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın olmak üzere 129 işçi can vermiştir. İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kişi katılmıştır. Daha sonraki yıllarda; çeşitli ülkelerde kadın hakları hareketleri tarafından ilkbaharda kadınlar günü etkinlikleri yapılmıştır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ın “Dünya Kadınlar Günü” olarak anılması kabul edilmiştir.”

Efsad olarak, 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeni ile yarışma konumuzu “KADINLAR” olarak belirledik. Yarışmamıza 01.02.2011 ve31.03.2011 tarihleri arasında çekilmiş fotoğraflarınızla katılabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Yarışmaya fotoğraf gönderirken sıkça yapılan hatalar için dikkatinizi çekmek istiyoruz.

           Fotoğrafın eski tarihli olması : Yarışmanın amacı yeni fotoğraf üretilmesini sağlamak, bu nedenle tarih aralığı veriyoruz, lütfen eski karelerinizi göndermeyiniz

          Fotoğraf Boyutunun çok küçük olması :Fotoğrafın uzun kenarı en az 2000 piksel boyutunda olmalıdır. Küçük boyutlarda detay görülemeyeceği için elenmektedir.

          Fotoğraf isimleri : Değerlendirme sırasında fotoğraf sahibinin belli olmaması için bir kodlama gereklidir. Bunun için gönderilen fotoğrafın isimlerini değiştirmeniz istenmektedir. Sizin belirleyeceğiniz 6 rakamlı bir sayının yanına -01, 02, 03 gibi numara vermeniz beklenmektedir. Örneğin gönderdiğiniz üç kareniz için 481125-01, 481125-02, 481125-03 gibi isimleri vermeniz bekleniyor. Img_009814, DSC_0412, Arzu_01 gibi fotoğraf isimleri olmamalıdır.

          Exif Bilgisinin silinmesi : Fotoğrafın exif bilgisini silmeyiniz. Çekim tarihini göremediğimiz için elemek zorunda kalıyoruz.

Yarışma koşulları internet sitemizde yer almaktadır.

 

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …