Efsad’da Yeni Dönem

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (EFSAD) Genel Kurulu eski ve yeni üyelerin katılımıyla 16 Şubat 2011 tarihinde yapıldı. Genel kurulda, 15. Yönetim Kurulu oybirliği ile seçildi.

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin Genel kurulu dernek binasında düzenlendi. Eski ve yeni üyelerin katıldığı toplantıda, yeni yönetimin seçiminin ardından gelecek hedefler ve dilekler konuşuldu. Önceki yönetim kurulunun faaliyet ve bütçe raporlarını üyelere sunmasının ardından raporlar oybirliği ile kabul edildi. Önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Alper Elitok, önceki dönem yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen tüm EFSAD’lılara teşekkür etti. Başkanlığı dönemindeki gerçekleştirdikleri etkinlikleri ve ilkleri üyelerle paylaştı. Yeni yönetim ve denetim kurulları seçimi için yapılan oylama sonucu Gülbin Özdamar Akarçay, Birol Kayrak, Mehmet Baysan, Ümit Özcan ve Alper Meranezlioğlu yine oybirliği ile yeni yönetime seçildi. Yedek Yönetim Kurulu üyeleri ise Burak Karşit, Can Tezol, Vural Ongun Sayın ve Serhat Çatalorman ve Alper Elitok olarak belirlendi. Genel kurul sonunda üyeler tarafından önceki dönemde yapılan başarılı çalışmalar ve Efsad’a katkılarından dolayı eski yönetim ve Alper Elitok’a teşekkür edildi.

Genel kurula gelen eski üyeler, önceki yönetimin başarılı bir dönem geçirdiğini belirterek, yeni yönetimin bunu daha iyi seviyelere çıkaracağına inançlarının tam olduğunu söylediler. EFSAD’ın düzenli olarak gerçekleştirdiği fotoğraf eğitim seminerleri, fotoğraf gösteri ve söyleşileri ile Eskişehir halkına fotoğrafı öğretmeyi ve sevdirmeyi başardığını, her geçen gün artan katılımcı sayısının da bunun kanıtı olduğunu ifade ettiler.

21 Şubat 2011 tarihinde yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında ise EFSAD başkanlığı’na Gülbin Özdamar Akarçay oybirliği ile seçildi. Yeni dönemde Birol Kayrak 2. Başkan, Ümit Özcan sayman, Alper Meranezlioğlu ise genel sekreterlik görevini yürütecek.

Eskişehir’deki fotoğraf severleri bir çatı altında toplayan EFSAD’ın 60 üyesi bulunuyor. EFSAD 2009-2010 yıllarında toplam 52 fotoğraf gösterisi, 8 fotoğraf gezisi ve 17 Temel fotoğraf eğitim semineri düzenlemiş, Ulusal ve Uluslararası sergilere katılmıştır.  Gerçekleştirdiği Avrupa Birliği projesi ile herkese fotoğraf öğretebileceğini kanıtlamıştır.  5. Ve 6. Eskişehir Fotoğraf Haftası düzenlenmiş, hem ulusal hem de uluslararası gösterilere ev sahipliği yapmıştır.

Efsad’da yeni dönemin tüm dostlarımıza ve fotoğraf camiasına hayırlı olmasını ve güzellikler katmasını diliyoruz.

 EFSAD Yeni Yönetim Kurulu

 Gülbin ÖZDAMAR AKARÇAY                    BAŞKAN

Birol KAYRAK                                             2. BAŞKAN

Ümit ÖZCAN                                              SAYMAN

Alper MARENEZLİOĞLU                             GENEL SEKRETER

Mehmet BAYSAN                                        ÜYE

 

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri

 Can TEZOL

Vural Ongun SAYIN

Burak KARŞİT

Serhat ÇATALORMAN

Alper ELİTOK

 

Denetim Kurulu Üyeleri

Sinan Bağ

Yılmaz Bolat

Emel Demir

Ayşegül Çıkıncı

Zeki Ertan

Murat Çamkoru

img_00022

Efsad Yönetim Kurulu 

img_00015

Genel kurula katılan bir grup

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …