EFSAD’da Yeni Sezon Açılışı – Fotoğraf Gösterisi – Tolga Sezgin

İki aylık bir yaz arasından sonra tekrar fotoğraf severlerle birlikteyiz. EFSAD 2011-2012 sezonunu 16 Eylül Cuma akşamı açıyor. Fotoğrafla dopdolu geçecek olan bu sezonun ilk konuğu dünyaca ünlü bir fotoğrafçı, Tolga Sezgin. “Tolga Sezgin ile Fotoröportaj Söyleşisi” başlıklı gösterisinde Sezgin, gerek dünyada gerekse Türkiye’de ses getirmiş “Mevsimlik İşçiler”, “Sokak Çocukları”, ve “Hasankeyf” gibi önemli fotoğraflarıyla EFSAD’ın konuğu olacak.

Gösteri sonrasında önceki dönemin kapanışında yaptığımız gibi “Yiyeceğini, içeceğini al gel” aktivitemiz var. Hep birlikte getirdiklerimizi yerken özlem gidereceğiz.

Tüm fotoğraf severleri ve EFSAD’dan yolu geçenleri açılış akşamımıza bekliyoruz. Yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayın.

16 Eylül 2011 Cuma 19:00

Not: EFSAD’daki fotoğraf gösterilerine katılmak için üye olmanız ya da herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Tolga Sezgin hakkında :

Tolga Sezgin 1998 yılında fotografa başladı. Sokak cocuklarıyla ilgili ilk projesi çeşitli kampanyalarda kullanıldı. Savaş öncesi canlı kalkanlarlarla Irak’a gitti. Dönüşte beş fotografçı ile birlikte savaşa karşı gezici bir sergi oluşturdu. 2003 yılı sonunda “Kooperative Für Fotografie” katıldı. Bam depreminden sonra “Ulaşılabilir Yaşam Derneği” ile bölgeye giderek günlük hayatla ilgili fotoröportaj hazırladı. 2002-2004 yılları arasında World Press Photo’nun Türkiye seminerlerine katıldı. 2004 yılı Nisan Mayıs ayında Corbis fotograf ajansında intern olarak çalıştı. Tükiye’nin ilk fotoğraf ajansı Nar Photos’un kurucuları arasında Yer alan Sezgin, yurt içinde ve yurt dışındaki dergi ve gazetelere fotoröportajlar üretmektedir.

WATER STORY PART I_HASANKEYF

WATER STORY PART I_HASANKEYF

WATER STORY PART I_HASANKEYF

WATER STORY PART I_HASANKEYF

Seasonal Agriculture Workers

Seasonal Agriculture Workers

Seasonal Agriculture Workers

Seasonal Agriculture Workers

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …