Ekim Ayın Fotoğrafı Yarışması “Eskişehir Esnafı”

Yaz döneminde ara verdiğimiz “Ayın Fotoğrafı” yarışmalarımıza tekrar başlıyoruz. 

Ekim Yarışma Konumuz “Eskişehir Esnafı” 

Yarışmaya 15 Eylül ve 31 Ekim 2010 tarihleri  arasında çekeceğiniz fotoğraflarla katılabilirsiniz. Son fotoğraf gönderme tarihi 31 Ekim 2010. 

 

Yarışmaya fotoğraf gönderirken sıkça yapılan hatalar için dikkatinizi çekmek istiyoruz.

        Fotoğrafın eski tarihli olması : Yarışmanın amacı yeni fotoğraf üretilmesini sağlamak, bu nedenle tarih aralığı veriyoruz, lütfen eski karelerinizi göndermeyiniz

          Fotoğraf Boyutunun çok küçük olması :Fotoğrafın uzun kenarı en az 2000 piksel boyutunda olmalıdır. Küçük boyutlarda detay görülemeyeceği için elenmektedir.

          Fotoğraf isimleri : Değerlendirme sırasında fotoğraf sahibinin belli olmaması için bir kodlama gereklidir. Bunun için gönderilen fotoğrafın isimlerini değiştirmeniz istenmektedir. Sizin belirleyeceğiniz 6 rakamlı bir sayının yanına -01, 02, 03 gibi numara vermeniz beklenmektedir. Örneğin gönderdiğiniz üç kareniz için 481125-01, 481125-02, 481125-03 gibi isimleri vermeniz bekleniyor. Img_009814, DSC_0412, Arzu_01 gibi fotoğraf isimleri olmamalıdır.

          Exif Bilgisinin silinmesi : Fotoğrafın exif bilgisini silmeyiniz. Çekim tarihini göremediğimiz için elemek zorunda kalıyoruz. 

Yarışma koşulları internet sitemizde yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …