Faruk Atalayer Yazılarıyla Fotoritim’de

EFSAD Temel Fotoğrafçılık eğitimlerinde “Estetik” derslerini vermekte olan Faruk Atalayer hocamız ve EFSAD’ın 5 kez konuğu olan dostumuz gezgin fotoğrafçı Faruk BUDAK Türkiye’nin en kapsamlı e-Fotoğraf dergisi Fotoritim’de yazmaya başladı.
 
Yeni yayınlanan Şubat sayısı itibariyle yazılarını her ay aşağıdaki adresten takip edebilirsiniz.

Faruk Atalayer

Faruk Atalayer, 1971 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Temel Sanat Eğitimi öğretim üyesi olarak çalışıyor. Ulusal dergilerde 50’nin üzerinde yazısı yayınlandı. İnternet üzerinden 900’den fazla makale yayınladı. 12 kitabı basıldı. Halen Eskişehir EFSAD’de Estetik ve Görüntü Düzenleme İlkeleri derslerini 15 yıldır gönüllü olarak veriyor. Bir çok karma resim sergisine katıldı, kişisel sergi açtı. Özel ilgi alanı Türk mitolojisi ve sanatta-tasarımda yaratıcılıktır.

Hocamızın ayrıca EFSAD internet sitesinde de yayınlanan yazılarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Faruk Budak

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesini bitirdikten sonra Endüstri Mühendisliği Doktorasını tamamlayan Faruk Budak, 25 yıl askerlik mesleğini gerçekleştirdi.  Emekli olduktan sonra Asya, Afrika, Ortadoğu, Amerika’da bulunan birçok ülkeyi dolaşan Budak; binlerce gezi yazısına ve fotoğraf karesine imza attı

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …