Fotoğraf Gösterisi – 17 Aralık – Faruk Budak

“Dudaklara takılan kil tabaklar, kırmızıya boyanmış bedenler, “vücut süsleme ustası” olarak tanınan erkekler… Etiyopya’daki Aşağı Omo Vadisi kadim geleneklerini yaşatan 45 dolayında kabilenin yurdu. İnsanlık tarihi açısından büyük önem taşıyan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu özel coğrafyayı dev baraj tehlikesi tehdit ediyor.”

“Atlas” dergisinin Aralık 2010 sayısını alanların dikkatini çekmiştir. Bu paragrafla başlayan “OMO VADİSİ – ETİYOPYA / Baraj Altında Kabileler” başlıklı 10 sayfalık bir bölüm var. Birbirinden güzel fotoğraflarla pekiştirilmiş bu yazının sahibi gezgin fotoğrafçı Faruk Budak bu haftaki konuğumuz.

Faruk Budak Eskişehir’li fotoğraf severlerle “Güney Etiyopya – OMO Vadisi Kabileleri” isimli gösterisini paylaşacak ve gerek gösteri konusu gerekse gezgin fotoğrafçılık üzerine katılımcılarla sohbet edecek.

Asya’nın 9 Kapısı, Afrika Kafe ve Gezginin El Kitabı isimli üç kitabı bulunan Budak gösteri sonunda kitaplarını imzalayacak.

Faruk Budak hakkında daha geniş bilgi ve diğer çalışmaları için www.farukbudak.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca “Fotoğraf” Dergisi Aralık 2010 sayısında da kendisi ile yapılmış bir söyleşiyi bulabilirsiniz.

Efsad tüm fotoğraf severleri bu güzel fotoğraf akşamına davet ediyor.

17 Aralık 2010 Cuma 19:00

fb_0001

fb_0002

fb_0003

fb_0004

fb_0005

fb_00071

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …