Fotoğraf Gösterisi – Nihat PAMUKÇU – “Bir Nefes Kaçkar”

16 Mart tarihli etkinliğimizde Kaçkar sevdalısı Nihat PAMUKÇU (Pamuk Hoca) hocamızı konuk ediyoruz. Pamuk Hoca, “Bir Nefes Kaçkar” adını verdiği fotoğraf gösterisinde bizlerle Kaçkar dağlarının öyküsünü paylaşacak. Biz de tüm fotoğraf severleri bu güzel gösteriyi ve öncesinde 86. Dönem proje gösterisini izlemek üzere 16 Mart Cuma akşamı 19:00’da EFSAD’a bekliyoruz.

 

 

Nihat PAMUKÇU Kimdir?
1972 yılında Hemşin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hemşin’de tamamladıktan sonra lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.
Üniversite öğrenimini Edirne’de bulunan Trakya Üniversitesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlayarak Türk Filoloğu olmaya hak kazandı.
Meslek hayatına, çocukluğunda Kaçkarlarda çobanlık yaparak başladı. Bu dönemden itibaren Kaçkar sevdası yüreğinde derin kökler saldı. Ve bu sevda iflah olmaz bir aşkla devam etmektedir.
Şu anda İstanbul’da Türkçe öğretmenliği yapmaktadır ve öğrencilerini çok sevmektedir.
2007 yılından bu yana amatör fotoğraf sevdalısıdır. Doğduğu topraklara olan vefa borcunu ödeyebilmek için her fırsatta kendini Kaçkarlara atmakta ve çektiği fotoğraflarla bu olağan üstü coğrafyayı tanıtmaya çalışmaktadır.
Bulutların üstüne çıkmaya, kırmızı benekli alabalıklara, Kaçkarlara, Ayşe Nur ve Alperen’e sevdalıdır.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …