Mayıs Yarışma Konumuz “Çiçekler” Son Katılım 2 Haziran

Efsad’ın Ayın Fotoğrafı Yarışmalarında Mayıs ayının konusunu mevsime uygun seçtik. Baharın gelmesiyle birlikte dört yanımızı saran rengarenk çiçekler yarışma konumuz. Yarışmaya 1 Nisan 2010 ve 31 Mayıs 2010 tarihleri  arasında çekeceğiniz fotoğraflarla katılabilirsiniz. Son fotoğraf gönderme tarihi 2 Haziran 2010.

 

Yarışmaya fotoğraf gönderirken sıkça yapılan hatalar için dikkatinizi çekmek istiyoruz.

 

          Fotoğrafın eski tarihli olması : Yarışmanın amacı yeni fotoğraf üretilmesini sağlamak, bu nedenle tarih aralığı veriyoruz, lütfen eski karelerinizi göndermeyiniz

          Fotoğraf Boyutunun çok küçük olması : Fotoğrafın uzun kenarı en az 2000 piksel boyutunda olmalıdır. Küçük boyutlarda detay görülemeyeceği için elenmektedir.

          Fotoğraf isimleri : Değerlendirme sırasında fotoğraf sahibinin belli olmaması için bir kodlama gereklidir. Bunun için gönderilen fotoğrafın isimlerini değiştirmeniz istenmektedir. Sizin belirleyeceğiniz 6 rakamlı bir sayının yanına -01, 02, 03 gibi numara vermeniz beklenmektedir. Örneğin gönderdiğiniz üç kareniz için 481125-01, 481125-02, 481125-03  gibi isimleri vermeniz bekleniyor. Img_009814, DSC_0412, Arzu_01 gibi fotoğraf isimleri olmamalıdır.

          Exif Bilgisinin silinmesi : Fotoğrafın exif bilgisini silmeyiniz. Çekim tarihini göremediğimiz için elemek zorunda kalıyoruz.

 

Yarışma koşulları internet sitemizde yer almaktadır.

 

Ayın Fotoğrafı yarışmalarında dereceye giren ilk üç eser bir ay boyunca Efsad’da sergileniyor. Birinci seçilen eser ise Foto Zeynep sponsorluğunda 75 TL hediye çeki kazanıyor. www.fotozeynep.com.tr

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …