Stok Fotoğrafçılık – Sinan Durdu – 25 Mart Cuma

Micro Stock fotoğrafçılık ile evinizde ya da ofisinizde, çalışma saatleri ve standartlarını sizin belirleyip, çektiğiniz fotoğrafları satarak kısa bir sürede binlerce dolar kazanmak ister misiniz?

 

 img_00012  img_00022

Efsad’da 25 Mart Cuma günkü etkinliğimizin konusu “Stok Fotoğrafçılık” ve konuğumuz stok fotoğrafçılığın yanı sıra bir çok dalda başarılı çalışmalara imza atmış bir fotoğrafçı : “Sinan Durdu”.

Sinan Durdu bizimle paylaşacağı bilgileri kendi çalışmalarıyla sunacak. Kapsam şöyle :

                – Stok Fotoğrafçılığı: Nedir, nasıl bir sistemle çalışır, hangi konularda fotoğraflar yer alır ve püf noktaları nelerdir?

                – Stok İmaj Oluşturma Süreci: Ev ve stüdyo koşullarında amatör ya da profesyonel ışık sistemleri ve diğer ekipmanları kullanarak stok sitelerine yüklenebilecek standartta fotoğraf çekebilmek için gerekli olan teknik bilgiler.

                – Stok İmajlarının Satılabilir Hale Getirilmesi: Oluşturulan stok fotoğraflarının, stok ajanslarına gönderilmeden önce yapılması gerekenler.

 img_00032 img_0005

img_0004

Sinan Durdu : 1998 yılından itibaren sinema-televizyon sektöründe yönetmen, yönetmen yardımcısı, görüntü yönetmeni olarak görevler aldı. 2000 yılında ilk profesyonel fotoğraf atölyesini kurdu. Beymen, Boyner, Mavi Jeans, Dolce&Gabbana vb. kurumların reklam fotoğraflarını hazırladı. Birçok yarışmada ödüller kazandı. Fotoğraf konulu gösteriler ve panellere katıldı. Belgesel fotoğraf üzerine Hindistan, İran ve ABD’de profesyonel olarak projeler gerçekleştirdi. Fotoğraf ve PhotoDigital Fotoğraf dergilerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen PhotoWorld Fotoğraf Merkezi bünyesinde bireylere ve kurumlara Temel, İleri, Stok ve Stüdyo Fotoğrafçılığı üzerine dersler veren Sinan Durdu, aynı zamanda da PhotoWorld Fotoğraf dergisinde yazılarını yazmaya devam ediyor. Profesyonel olarak reklam ve belgesel fotoğrafçılığa devam etmektedir.

img_0007

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …