“YUNUS’DAN TAPDUK’A İNSAN YÜZLERİ” Fotoğraf Yarışması Kayıtlarında Son 12 Gün

Eskişehir Valiliği, Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı ve Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD) işbirliği ile düzenlenen “YUNUS’DAN TAPDUK’A İNSAN YÜZLERİ” isimli bir fotoğraf yarışması ve fotosafari için son kayıt olma tarihi 10 Nisan 2012.

Yarışma başvuruları  10 Nisan 2012 tarihine kadar gulbencura@hotmail.com adresine yapılacaktır. Yarışmaya katılabilmek için kayıt olmak zorunludur. Başvuru formu, broşür ve afişe aşağıdaki internet adreslerinden ulaşabilirsiniz.

http://www.efsad.org.tr

http://www.yunusemre.gov.tr

http://www.eskisehir.gov.tr

Yunus’ tan Tabduk’ a İnsan Yüzleri Fotoğraf Yarışmasına katılımcı olmak için fotosafariye katılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Katılımcılar 01 Mart 2012 tarihinden itibaren, ilan edilen yarışma konusuna yönelik çekimlerle yarışmaya katılabilirler.

Yunus Emre’nin uzun süre yaşadığı Mihalıççık İlçesi ile dergahında kaldığı Tabduk Emre’nin mezarının bulunduğu Nallıhan İlçesi ve bu ilçelere bağlı diğer yerleşim yerlerinden insan manzaralarını konu alan yarışmada birincilik ödülü 3 bin, ikincilik ödülü 2 bin, üçüncülük ödülü ise bin TL. Ayrıca sergileme kazanan 30 eser için 100’er TL ödenecek.

Yarışma ve fotosafari ile Türk kültür ve medeniyetine büyük katkı sağlayan tasavvuf erlerinden, Türk dilinin usta yorumcusu önemli bir halk şairi olan Yunus Emre’nin düşüncelerinin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amaçlanmaktadır. Uzun süre yaşadığı ve mezarının bulunduğu Mihalıççık-Yunusemre (Sarıköy) kasabası ile uzun müddet dergâhında kaldığı Tapduk Emre’nin mezarının bulunduğu Nallıhan-Emrem Sultan köyü güzergâhı ve çevresinde bulunan yerleşim yerlerinde, yani Yunus Emre’nin kendisini bulduğu mekânlarda, fotoğraf sanatının imkânlarıyla bölge insanının yüzlerinde Yunus Emre’yi ve O’nun insan anlayışını bulmak hedeflenmektedir.

Yarışmaya katılacak fotoğrafların 1 Mart – 22 Nisan 2012 arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Bu amaçla  20-21-22 Nisan 2012 tarihlerinde bölgeye bir fotosafari organize edilecektir.

Detay bilgiler yarışma broşüründe yer almaktadır.

FOTOSAFARİ

Fotosafari 20-21-22 NİSAN 2012 tarihlerinde yapılacaktır. Safariye katılacak olanların başvuru formunda katılma taleplerini belirtmeleri gerekmektedir.

Safariye katılımcı taleplerinin yoğunluğu durumunda katılımcılar organizasyon komitesi tarafından belirlenecektir. Komisyonca tespit edilen katılımcıların isimleri 15 Nisan 2012 tarihine kadar Eskişehir Valiliği ve EFSAD’ın internet sitelerinde açıklanacaktır.

Numaralandırılmış yarışmacı kimlikleri kayıt masasında teslim edilecek olup numaralandırma kayıt başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Safari için araçlar Eskişehir Valiliğince temin edilecek olup, diğer ihtiyaçların karşılanması konusunda Komite tarafından yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

İsteyen katılımcılar safariye kendi araçları ile katılabileceklerdir.

Safariye katılanlara bilgilendirme ve rehberlik hizmetleri Anadolu Üniversitesi Fotoğraf Kulübü ve EFSAD tarafından görevlendirilecek elemanlar tarafından yapılacaktır.

Not: Fotosafari ile ilgili hava koşulları gibi mücbir sebeplerden kaynaklanacak değişiklikler Eskişehir Valiliği ve EFSAD’ ın internet sitelerinden duyurulacaktır.

Tüm fotoğraf severleri bu heyecana katılmaya ve bu güzel amaca güzel fotoğraflar üretmeye bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …