YUNUS’TAN TAPDUK’A İNSAN YÜZLERİ FOTOĞRAF YARIŞMASI VE FOTOSAFARİ

Eskişehir Valiliği, Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı ve Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD) işbirliği ile “YUNUS’DAN TAPDUK’A İNSAN YÜZLERİ” isimli bir fotoğraf yarışması ve fotosafari düzenleniyor. Yunus Emre’nin uzun süre yaşadığı Mihalıççık İlçesi ile dergahında kaldığı Tabduk Emre’nin mezarının bulunduğu Nallıhan İlçesi ve bu ilçelere bağlı diğer yerleşim yerlerinden insan manzaralarını konu alan yarışmada birincilik ödülü 3 bin, ikincilik ödülü 2 bin, üçüncülük ödülü ise bin TL. Ayrıca sergileme kazanan 30 eser için 100’er TL ödenecek.

Yarışma ve fotosafari ile Türk kültür ve medeniyetine büyük katkı sağlayan tasavvuf erlerinden, Türk dilinin usta yorumcusu önemli bir halk şairi olan Yunus Emre’nin düşüncelerinin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amaçlanmaktadır. Uzun süre yaşadığı ve mezarının bulunduğu Mihalıççık-Yunusemre (Sarıköy) kasabası ile uzun müddet dergâhında kaldığı Tapduk Emre’nin mezarının bulunduğu Nallıhan-Emrem Sultan köyü güzergâhı ve çevresinde bulunan yerleşim yerlerinde, yani Yunus Emre’nin kendisini bulduğu mekânlarda, fotoğraf sanatının imkânlarıyla bölge insanının yüzlerinde Yunus Emre’yi ve O’nun insan anlayışını bulmak hedeflenmektedir.

Yarışmaya katılacak fotoğrafların 1 Mart – 22 Nisan 2012 arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Bu amaçla  20-21-22 Nisan 2012 tarihlerinde bölgeye bir fotosafari organize edilecektir.

Detay bilgiler yarışma broşüründe yer almaktadır.

Yarışma ile ilgili afiş, broşür ve katılım formuna aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

www.efsad.org.tr

www.yunusemre.gov.tr

www.eskisehir.gov.tr

Tüm fotoğraf severleri bu heyecana katılmaya ve bu güzel amaca güzel fotoğraflar üretmeye bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …