05 Şubat 2016 Cuma – Fotoğraf Gösterisi – Davut ÇANKAYA

Bu hafta fotoğraf etkinliğimizde EFSAD’lı bir arkadaşımız sahne alıyor. Sahne alıyor diyoruz çünkü sadece fotoğraf gösterisi değil fotoğraf sahibinin sesinden canlı şiirlerde var bu hafta. Evet konuğumuz çoğumuzun tahmin ettiği gibi güzel fotoğraflarını güzel şiirleriyle süsleyerek paylaşan arkadaşımız Davut Çankaya.

Davut Çankaya konuklarla iki çalışmasını paylaşacak. İlk sunumunda gerek iş gerekse özel gezi amaçlı gezip gördüğü yerlerdeki insan / yaşam ağırlıklı fotoğrafların olduğu “Hayata Bir Ses, Bin Renk Dokunuşlar”. Bu sunumda kendisi şiirleriyle de hayata dokunacak.

İkinci sunumda ise fırsat bulduğu ve fırsat yaratmak için her yolu denediği doğa yürüyüşlerinden ağırlıklı olarak fotoğrafların bulunduğu “Sende Keşfet”.

Davut ÇANKAYA kimdir?

Sakarya ilinde doğup büyüdükten sonra, 1997 yılında Emniyet Teşkilatında göreve başladı. Ankara, Van, Diyarbakır illerinde görev yaptı. Halen Eskişehir Emniyet Müdürlüğünde aktif görev yapmaktadır. Gerek görev, gerekse gezi merakı sebebiyle 81 İl ve hemen hemen çoğu ilçesini gezme fırsatı buldu. Özellikle doğa gezilerini seven ve;

“Melâl bakışlı şehrin kollarından mavinin koynuna koştuk

Masalsı bir heyecan dolmuşken içimize

Bir mavi düşlemesinde

Gözlerimiz yeşile değdi önce

Bir başka ışıltının sıcaklığı aktı içimize

Sımsıcak gönüllere güneşten bir buse değince

Bir elimiz yeşilde

Bir ayağımız mavide

Bir yanımız adamakıllı oturmuş

Diğer yanımız çocukça uçuk

Zaman durmuş sanki

Saat daha altı buçuk”

diyerek her fırsatta gezmeye çalışan Davut ÇANKAYA’nın fotoğrafçılık merakı 3 yıl önce başladı. Fotoğrafa başladığı ilk yılda kişisel sergisini açtı.

İş dışında, Doğa gezileri, Şehir gezileri, Atıcılık ve Fotoğrafçılık ile ilgilenen Davut ÇANKAYA şiir yazmayı seviyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tüm fotoğraf severleri bu güzel etkinliğe davet ediyoruz.

05 Şubat 2016 Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

afiş 0011 0010 0009 0008 0007 0006 0005 0001

Davut Çankaya

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir