09 Aralık 2017 Cumartesi – Ömer Serkan BAKIR Sunum ve Söyleşisi

13. Eskişehir Fotoğraf Haftasının son konuğu Ömer Serkan BAKIR olacak. Özdilek Sanat Merkezi‘nde 9 Aralık Cumartesi günü saat 19:00’da başlayacak etkinlikte, kendisi bizimle “Ömer Serkan Bakır, Prof. Sabit Kalfagil’i anlatıyor” ve “Fotoğrafçılar İçin Depolama Çözümleri” sunumlarını paylaşacak. 

Prof.Sabit KALFAGİL’i 2017 Mayıs ayı başında maalesef kaybettik. Fotoğraf sanatında yeri doldurulamaz bir boşluk bırakan hocamızı kendisine yakın bir isimden “Ömer Serkan BAKIR”dan dinleyeceğimiz ve anacağımız etkinliğimizin ardından, her fotoğrafçının üzerinde oldukça zaman harcadığı ve zaman zaman hüsran ile sonuçlanan bir konu olan fotoğraf depolama çözümleri konusunu masaya yatıracağız. 

“Fotoğrafçılar için depolama çözümleri” sunumu 

Günümüzde profesyonel fotoğrafçıların en sık karşılaştıkları sorunların başında fotoğrafların güvenli bir şekilde depolanması geliyor. Artan çözünürlük değerleri ve 4K video çekimleri gibi yüksek kapasite gerektiren işler neticesinde de sürekli daha yüksek depolama kapasitesine ihtiyaç duyuluyor. Peki, sadece ucuz olduğu için tercih edilen hard diskler ne kadar güvenli? Yıllarca çektiğiniz fotoğrafların değeri sizce ne kadar? Kullandığınız hard disklere ne kadar güveniyorsunuz? Yedekleme yapıyor musunuz? İşte tüm bu soruların cevabını “Fotoğrafçılar için depolama çözümleri” sunumumuzda bulabilirsiniz.

13. Fotoğraf Haftasının bu önemli etkinliğini kaçırmamanızı öneririz.

(Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup, katılım için üyelik aranmamaktadır.)

 

Ömer Serkan Bakır

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Kontrol Sistemleri Teknolojisi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nü bitirdi.

1999 yılında Türkiye’de ilk defa yayınlanan dijital fotoğraf dergisi Photo Digital’i yayına hazırladı ve Yayın Yönetmeni oldu.

İnternet üzerinden yapılan, ülkemizdeki ilk fotoğraf yarışmasını organize etti. Onlarca fotoğraf yarışması için danışmanlık yaptı. Türkiye’nin değişik şehirlerinde birçok fotoğraf gösterisi gerçekleştirdi, 9 kişisel, 39 karma fotoğraf sergisine katıldı.

Üç adet fotoğraf albümü yayınladı. Sempozyum, seminer, panel ve söyleşilerde, seçici kurullarda yer aldı. Ulusal ve uluslar arası fotoğraf yarışmalarında ödüller kazandı.

Çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında fotoğraf dersleri verdi. Bilgisayar teknolojileri, dijital fotoğrafçılık, mobil fotoğrafçılık, gezi fotoğrafçılığı ve koleksiyonculuk konularındaki yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı.

Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni ve FSMV Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Bilişim Medyası Derneği (BMD) üyesidir.

www.omerserkan.com

 

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir