1 Mart Cuma – Fotoğraf Gösterisi – Canan Odabaş

EFSAD, 1 Mart Cuma akşamı Ankaralı bir fotoğrafçıyı konuk ediyor. Soyut fotoğraf alanında başarılı çalışmalar ortaya çıkaran Canan Odabaş Eskişehirli fotoğraf severlerle birlikte olacak. Gerek AFSAD üyesi gerekse kişisel olarak çeşitli sanatsal/kültürel etkinliklere fotoğraf sergileri bağlamında katılan fotoğrafçı grafik/soyutlama tarzı çalışmalarına devam etmekte. Odabaş‘ABSTREACTION’ isimli fotoğraf gösterisinin yanı sıra soyut fotoğraf hakkında bir bilgilendirme sunumu da yapacak.

Bu güzel EFSAD etkinliğine tüm fotoğraf severleri  bekliyoruz.

1 Mart Cuma – 19:15 – Özdilek Sanat Merkezi

‘ABSTREACTION’ Fotoğraf Gösterisi

Fotoğrafçı, yaşamı anlama ve anlamlandırma uğraşısında fotoğrafın sahip olduğu yorum gücünü kullanırken bir fotoğraf dili olarak soyutlamanın olanaklarından yararlanmaktadır. Fotoğrafçı soyutlamayı, somut dünyada ve kendinde var olan gerçekliğin, gündelik yaşamdaki izdüşümlerini yakalayarak gerçekte kendi başına var olmayan, nesnelerin niteliği olarak var olan, ancak nesnelerden çekilip çıkarılarak tasarımlanabilen kavramlara dönüştürmekte kullanmakta ve bu şekilde, gözü ile gördüğü dış dünyadaki gerçekliğin, beyninde ve kalbinde oluşan görüntüsünü fotoğraflarına yansıtmaktadır. Soyutlamayı temel ifade biçimi olarak kullanan fotoğrafçı, bu çalışmayı oluşturan fotoğraflarında da, gerçek dünyadaki görüntüleri abstrakte ederek, somut gerçekliğinin dışına çıkarmaktadır.

CANAN ODABAŞ

Canan Odabaş, fotoğrafçı bir babanın kızı olarak, doğduğundan beri fotoğrafın içinde oldu. Çocukluğundan üniversite yıllarına, oradan profesyonel hayatına kadar, fotoğraf, hep hayatında izdüşümleri olan bir uğraş olarak devam etti. Bu uğraşısında, AFSAD’ta aldığı temel fotoğraf eğitimleri ve atölye çalışmalarının kendisine çok katkısı oldu. Gerek AFSAD üyesi gerekse kişisel olarak, çeşitli sanatsal/kültürel etkinliklere fotoğraf sergileri bağlamında katıldı. Fotoğrafçı, grafik/soyutlama tarzı çalışmalarına devam etmektedir.

http://www.flickr.com/photos/cananodabas

 

photoCanan_Odabas_1 Canan_Odabas_2

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …