24 Mayıs Cuma 19:00 – Enver Şengül Fotoğraf Gösterisi

9. Eskişehir Fotoğraf Haftası’nın açılış konuğu Enver Şengül. EFSAD olarak Edirne’ye yaptığımız gezide büyük misafir severlikle bize eşlik eden Şengül’ü Türk fotoğrafına kazandırdığı güzel karelerinin yanı sıra fotoğraf sanatına muhabirlik, yazarlık, eğitmenlik, editörlük, dernek yöneticiliği gibi katkılarıyla da tanıyoruz.

Enver Şengül Eskişehirli fotoğraf severlerle “Fotoğrafta Altın Oran” isimli söyleşinin ardından “Korkuluklar” ve “Sisler Arasında” isimli fotoğraf gösterilerini paylaşacak.

Tüm fotoğraf severleri bu güzel fotoğraf akşamına davet ediyoruz.

24 Mayıs Cuma 19:00 –  Özdilek Sanat Merkezi

Enver Şengül Kimdir?

Fotoğrafla 1985 yılından beri ilgileniyor. Muhabirlik yaptığı dönemlerde haber amacıyla çektiği fotoğraflar bu uzun soluklu serüvenin kapılarını araladı. AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatı Derneği) üyeliği ile bu ilgi daha kalıcı noktalara yöneldi.

Çok sayıda sergi, gösteri ve söyleşiye imzasını attı. Üçü uluslararası olmak üzere 30’un üzerinde ödül aldı. 6’sı yurt dışında 25 civarında kişisel sergi açtı. Trakya Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi’nde “Fotoğraf” dersleri verdi. Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (E-FOT) 4 dönem yöneticiliğini, eğitim sorumluluğunu ve federasyon delegeliği görevlerini üstlendi. Halen bu derneğin temel eğitim kurslarında eğiticilik görevini sürdürmektedir. Bu güne kadar 4 atölye sonuçlandırmış, birisi ise devam etmektedir.

Fotoğrafçılığının yanında yazarlığı da bulunuyor. Edirne’deki yerel gazetelerin yanında ulusal çapta çeşitli dergilerde  kültür-sanat yazıları yazıyor. www.fotono1.com. Adlı fotoğraf paylaşım sitesinin editörlüğünü yapıyor. Fotoritim.com sitesinin yazarları arasında yer alıyor.Türkiye Fotoğraf sanatı Federasyonu (TFSF) önceki dönem Yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü.

Basılı 6 kitabı, 2 de e-kitabı bulunmaktadır.

http://www.enversengul.com/

altın oran enver sengul korkuluklar sisler arasında 1 sisler arasında

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir