25 Mayıs Cumartesi 17:30 – Özer Kanburoğlu Fotoğraf Gösterisi

9. Eskişehir Fotoğraf Haftası kapsamında  Cumartesi konuğumuz Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu. 20’nin üzerinde bildirisi uluslar arası sempozyumlarda sunulan, 40’ın üzerinde ülkede fotoğrafları yayınlanan Özer hocamızın fotoğraf üzerine yayınlanmış 13 kitabı ve 3 albümü bulunuyor.

2001’de FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından uluslararası yarışmalardaki başarılarından dolayı AFIAP (Artist of FIAP) unvanı ile onurlandırılan Kanburoğlu Eskişehirli fotoğraf severlerle  “Siyah Beyaz Yaşamlar” isimli fotoğraf gösterilerini paylaşacak.

Tüm fotoğraf severleri bu güzel paylaşımı izlemeye davet ediyoruz.

25 Mayıs Cumartesi 17:30 –  Özdilek Sanat Merkezi

Özer Kanburoğlu Kimdir?

1964 yılında İstanbul’da doğdu. 1994’de M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda, “Lisans” eğitimini, 1998’de M.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü, Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda, “Yüksek Lisans” eğitimini, 2002’ de İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Gazetecilik Ana Bilim Dalı’nda “Doktora” eğitimini tamamladı. “İzlenimler”, “Detaylar”, “Sepetçiler”, “Mimariler” ve “Öyküler” adlı sergilerini çeşitli etkinliklerde sergiledi. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 140’a yakın ödül kazandı. 100’ü aşkın makalesi çeşitli dergilerde yayımlandı. 20’nin üzerinde bildirisi ulusal ve uluslararası sempozyumlara kabul edildi. Yurtiçi ve yurtdışında 30’un üzerinde gösteri yaptı. Fotoğrafları 40’ın üzerinde ülkede sergilendi. 2001’de FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından uluslararası yarışmalardaki başarılarından dolayı AFIAP (Artist of FIAP) unvanı ile onurlandırıldı. 2003’te, İspanya Fotoğraf Konfederasyonu tarafından desteklenen “Photographers Of The End Of Millenium” adlı projede yer alarak “Milenyum Fotoğrafçısı” seçildi. 2002’de “Yardımcı Doçent”, 2004’de “Doçent”, 2009’da “Profesör” oldu. Fotoğraf konusunda 13 kitap 3 albüm yayımladı. Belgesel filmlerde yönetmenlik ve görüntü yönetmenliği de yapan KANBUROĞLU, halen Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotoğraf Bölümü’nde “Bölüm Başkanı” olarak görev yapmaktadır.

özer kanburoğlu (2) özer kanburoğlu (3) özer kanburoğlu (4) Prof.Dr.Özer Kanburoğlu

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir