8. Eskişehir Fotoğraf Haftası

EFSAD’ın her yıl düzenlediği Eskişehir Fotoğraf Haftalarının sekizincisi 13 Nisan Cuma günü başlıyor.

Fotoğraf haftasında bir birinden değerli konuklar Eskişehirlilerle birlikte olacak. 8. Fotoğraf haftasını, EFSAD (Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği), ETİ Fotoğrafçılık Kulübü ve Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü ile birlikte düzenliyor .

13 Nisan tarihinde, fotoğrafa 1956 yılında foto muhabiri olarak başlayan duayen fotoğrafçı ve devlet sanatçısı, Ozan SAĞDIÇ , EFSAD’da bir gösteri yapacak. Gösteri sonrası söyleşi gerçekleşecek.

 

14  Nisan Cumartesi günü ise, fotoğraf sanatında genç ve umut vaat eden yeteneklerden Celil SEZER,  EFSAD’da gösteri ve söyleşisiyle Eskişehir’lilerle birlikte olacak. Celil SEZER aynı zamanda 8. Fotoğraf Haftası afişlerindeki fotoğrafların sahibi.

 

15  Nisan Pazar günü ise Türkiye’nin tanınmış fotoğrafçılarından Niko GUIDO “Haiti ve Myanmar” gösterileri ile EFSAD’da olacak. Türkiye’de ve Dünya’da bir çok ödülün sahibi olan sanatçı Nü alanında yaptığı çalışmalarla biliniyor. Haiti depremi sonrası yaptığı fotoğraf projesi basında geniş yer bulan Guido, gösteri sonrası fotoğraf severlerle söyleşide bulunacak.

 

16 Nisan Pazartesi günü ise; Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri olan usta fotoğrafçı  Ercan ASLAN gösteri ve söyleşisi ile Eskişehir’lilerle birlikte olacak. Basın fotoğrafçılığı dalında bir çok ödülün sahibi olan ASLAN’ın yurt içi ve dışında açılmış çok sayıda sergisi bulunuyor.

 

Fotoğraf haftasının son konuğu ise 20 Nisan Cuma günü. Türk fotoğraf tarihinin en önemli isimlerinden, Prof.  Güler Ertan fotoğraf gösterisi sonrasında konuklarla sohbet edecek ve soruları yanıtlayacak.

8. Eskişehir fotoğraf Haftası kapsamında bir de Fotomaraton fotoğraf yarışması düzenleniyor. Yarışma 13 Nisan tarihinde başlayacak ve 20 Nisan tarihinde son bulacak. Yarışma sonuçları 27 Nisan akşamı EFSAD’da açıklanacak.

 

Tüm etkinlikler belirtilen tarihlerde saat 19:00 itibariyle başlayacak. EFSAD fotoğraf sanatı ile dopdolu geçecek bu güzel hafta için tüm fotoğraf severleri etkinliklerine davet ediyor. Detaylı bilgi ise www.efsad.org.tr adresinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …