Ayın Fotoğrafı – Yılbaşı Hazırlıkları

Merhabalar,
 
EFSAD’da “Ayın Fotoğrafı” yarışmalarımız devam ediyor.
 
Her ay vereceğimiz konu ile ilgili o ay içinde çekeceğiniz fotoğraflarla siz de yarışmamıza katılabilirsiniz. Her yarışmanın sonucu bir sonraki ayın ilk haftasında EFSAD’da açıklanacak. Değerlendirmeyi EFSAD yönetim kurulu ya da EFSAD’da ders veren hocalarımız yapacak. Her ay Ayın Fotoğrafı seçilen karenin sahibine hediyelerimiz olacak.
 
Aralık ayının konusu “Yılbaşı Hazırlıkları”. Aralık ayı boyunca sokakta, alışveriş merkezlerinde hatta evinizde yakalayacağınız yılbaşı hazırlıklarıyla ilgili fotoğraflarınızı bekliyoruz.  Ödülümüz 32 GB SD kart. Bu konuda çekeceğiniz fotoğrafları efsad.ayinfotografi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Fotoğrafların 1-31 Aralık tarihleri arasında çekilmiş olması ve yine bu tarihler arasında belirtilen adrese gönderilmesi gerekiyor. Her yarışmacı en fazla 3 adet fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor.
 
Yarışma şartnamesi www.efsad.org.tr adresinde verilmektedir.
 
Tüm fotoğraf severleri yarışmalarımıza katılmaya davet ediyor ve başarılar diliyoruz.
 
Sevgi ve Saygılarımızla,
 
EFSAD Yönetim Kurulu
 
ÖNEMLİ NOT:
 
Yarışmaya fotoğraf gönderirken sıkça yapılan hatalar için dikkatinizi çekmek istiyoruz.
 
– Fotoğrafın eski tarihli olması : Yarışmanın amacı yeni fotoğraf üretilmesini sağlamak, bu nedenle tarih aralığı veriyoruz, lütfen eski karelerinizi göndermeyiniz
 
– Fotoğraf Boyutunun çok küçük olması : Fotoğrafın uzun kenarı en az 2000 piksel boyutunda olmalıdır. Küçük boyutlarda detay görülemeyeceği için elenmektedir.
 
– Fotoğraf isimleri : Değerlendirme sırasında fotoğraf sahibinin belli olmaması için bir kodlama gereklidir. Bunun için gönderilen fotoğrafın isimlerini değiştirmeniz istenmektedir. Sizin belirleyeceğiniz 6 rakamlı bir sayının yanına -01, 02, 03 gibi numara vermeniz beklenmektedir. Örneğin gönderdiğiniz üç kareniz için 481125-01, 481125-02, 481125-03 gibi isimleri vermeniz bekleniyor. Img_009814, DSC_0412, Arzu_01 gibi fotoğraf isimleri olmamalıdır.
 
– Exif Bilgisinin silinmesi : Fotoğrafın exif bilgisini silmeyiniz. Çekim tarihini göremediğimiz için elemek zorunda kalıyoruz.
 
– Fotoğrafların üzerinde tarih ve isim basılı olmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …