Çizgi – Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 08 Nisan 2022 Cuma akşamı konuğu Denge Fotoğraf Topluluğu olacak. Denge Fotoğraf Topluluğu pandeminin en acımasız olduğu dönemde Mehmet Baysan önderliğinde bir araya geldi. Fotoğraf arzumuzu gelistireceğini düşünerek arkadaşlarımızla farklı renk, ışık, ve karelerin harmonisi olan Denge Fotoğraf Topluluğununu oluşturduk. İlk hedef makineleri tanımak, fotoğraf tekniklerini öğrenmek ve kendi sınırlarımızı keşfetmekti. Denge, ekibimizle farklı bakışların dengesini temsil ediyor.

Çizgi Projesi
Çizgi projesi birlikte üretmenin keyfini yaşattı bize. Bütünden detaya bakmanızı sağladı. Başlangıç olarak makinelerimizi kullanabilmemiz, kadrajımızı oluşturmamız ve geliştirmemiz için uygun bir konu oldu. Çizgi projesi ile, fotoğraf evin dışında yapılan bir aktivitedir kanısı artık bizim için geçerli değil. Dışarı çıkmamızın yasak olduğu günlerde bu projeyi gerçekleştirdik ve çizgi her yerdeydi.

Denge Fotoğraf Topluluğu Üyelerinin Özgeçmişleri

Günsel İÇEL
Amatör olarak fotoğraf çekmeyi, anı ölümsüzleştirmeyi her zaman çok sevmiş olsam da 2011 yılında EFSAD’da kursiyer olduktan sonra fotoğraf çekmeye olan ilgim daha da arttı. Doğayı, renkleri fotoğraf karelerimde görmeyi çok seviyorum. Resim yapabilecek yeteneğim olsaydı belki de fotoğraf çekmeyi bu kadar sevmezdim;) Denge Fotoğraf Topluluğunda fotoğraf çekmeye yaklaşık iki yıldır devam ediyorum. Bir yeteneğin gelişmesi için çok çaba sarf etmek gerektiğine inananlardanım. Kat edecek çok yolumuz var.

Zeliha GÜLER
1987 Eskişehir doğumluyum. Temel eğitimimi 2019 yılında EFSAD’da aldım. Son 1,5 yıldır Mehmet Baysan’ın danışmanlığında Denge Fotoğraf Topluluğu olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fotoğraf çekmek, benim günlük hayatta kaçırdığım, farkına varamadığım birçok şeyi algılayarak gün yüzüne çıkarmamı sağlıyor.

Selma TUNCER
1975 Eskişehir doğumluyum. Türkiye Masa Tenisi Federasyonuna bağlı Eskişehir il hakemi olarak görev yapmaktayım. 2019 yılında EFSAD ile tanıştım ve düzenlenen eğitim programlarına katılım sagladim. Ekim 2019 da “Karnımızı Doyuran Doğa Ana” kompozisyonu ile sunum hazırlayarak amatör fotoğrafçılık katılım belgemi aldım. EFSAD tarafından düzenlenen fotoğraf gezilerine katıldım. “Fotoğrafta Doku” alanında ödül aldım. Çalışmalarımıza bireysel ve Denge Fotoğraf Topluluğu olarak devam etmekteyiz.

Havva BORAN
Temel eğitimimi EFSAD’da aldıktan sonra gezme tutkuma fotoğraf çekmeyi de ekleyerek amatör bir ruh ile ilgimi çeken ve bana güzel gelen şeyleri görüntülemeye başladım. 1,5 yıldır Denge Fotoğraf Topluluğu ile çalışmaktayız. Bu şekilde çevremi izleme, detayların farkına varma konusunda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Fotoğraf çekmenin insanın kendini var etme ve ifade etme yollarından biri olarak görünüyorum.

İlginizi Çekebilir

08 Mart 2024 Cuma – Bir Ses Ver”Alegori”

8 Mart Cuma 2024 – ”BİR SES VER-ALEGORİ” Fotoğraf Söyleşisi ve Sunumu 8 Mart tarihinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir